banner851

banner955

KİMİN ÖZEL OTOPARKI BELLİ DEĞİL

Düzce merkeze bağlı Camikebir Mahallesi’nde kaldırımların üzerindeki taksi durağı ve esnafın kaldırımları otopark gibi kullanmasına vatandaş tepki gösterdi.

Düzce 23.10.2020, 12:02 23.10.2020, 16:51
3330

Geçen gün Şerefiye Mahallesi’nde ki otopark sıkıntısı vatandaşların tepkisini çekmişti. Dün akşam 0542 767 18 81 numaralı WhatsApp İhbar Hattı’na gönderilen görüntüde aynı sorunun Düzce Merkez’e bağlı Camikebir Mahallesi’nde de olduğu ortaya çıktı. İhbar hattımıza dert yanan vatandaş, kaldırımların tam ortasında ki taksi duraklarına dikkat çekti. Esnafın kaldırımları özel otoparkı gibi kullanmasına da tepki gösteren vatandaş, çift şeritli yol olmasına rağmen bu park sıkıntısı yüzünden tek bir aracın bile geçemediğini ifade etti. Bu soruna bir çözüm bulunmasını isteyen vatandaş, WhatsApp İhbar Hattımıza gönderdiği mesajda şu ifadeleri kullandı;

“Bugünkü haberin bir benzeri de Camikebir’de. Aynı sıkıntı AVM’nin karşı sokağında da var. Çift şeritli yol ama değil iki araç tek araç bile geçemiyor. Yayalar için kaldırım var ama birinin tam ortasında taksi durağı ve taksileri var. Diğerinde de esnafın veya ev sakinlerinin mi artık bilemiyorum özel otoparkı olmuş durumda. Her gün böyle, burayı da haber yaparsanız sevinirim.”

"Herhangi Bir işgal Söz Konusu Değildir"

Konuyla ilgili kaldırımları işgal ettiği iddia edilen Özgar Taksi Durağı Temsilcisi Fatih Arslan, Düzce Belediyesi'nin çalışmalara devam ettiği ve sokak tek yöne döndükten sonra sıkıntının kalmayacağını söyledi ve şu açıklamada bulundu,

"Günay sokakta faaliyet gösteren Özgar Taksi durağımız Düzce'nin ilk taksi duraklarından biridir ve 1970 yılından beri aynı adresinde hizmet vermektedir. Durağımız Düzce Belediyesine ruhsat borçlarını (araba başı) vermiştir. Bu durağımızda 13 şoför arkadaşımız sigortalı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir işgalimiz söz konusu değildir. Ta ki sokağımızın arkasına yapılan TOKi Konutlarına kadar. Konutlar yapıldıktan sonra bazı site sakinlerinin şikayetleri dışında hiçbir şikayet olmamıştır. Saygılarımızla. 

Fatih Arslan."

Yorumlar (6)
Adiga81 2 yıl önce
Belediye apartmanımızın bodrum katındaki park yerini para karşılığında müteahhite depo olarak tescil etti. Biz de araçlarımızı sokağa kaldırıma boş buldugumuz yere park ediyoruz mecburen. Burada suçlu kim.
Yerli 2 yıl önce
Düzcenin heryeri, her sokağı hemen hemen aynı. Bu duruma eski yönetim bir çözüm bulamadı, yeni yönetimden umutluydum ama onlarında umurunda değil. Başkan tek başına çıkıp sokakları dolaşssın Düzce gerçeğini görsün
Misafir 2 yıl önce
Orada ki taksi durağını konumlandıran yerini belirleyen Düzce Belediyesi.
Kimi kime şikayet ediyorlar diye sorarım?
Misafir 2 yıl önce
Orada ki taksi durağını konumlandıran yerini belirleyen Düzce Belediyesi.
Kimi kime şikayet ediyorlar diye sorarım?
Misafir 2 yıl önce
Orada ki taksi durağını konumlandıran yerini belirleyen Düzce Belediyesi.
Kimi kime şikayet ediyorlar diye sorarım?
Düzceli 2 yıl önce
Ne yapsın millet ? Verdiği vergiye dahil olan yol kenarına park etmek için dünya para mı versin belediyeye ? Arabayla gitsen devlete dursan belediyeye elleri kaldırıyosun !!!
Yeni Sayımız