banner851

banner614

KİMSE UYARILARA ALDIRIŞ ETMEDİ…

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) kâbusu sürerken Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nden gelen görüntüler korkuttu. Muayene olmak için hastaneye akın eden vatandaşlar poliklinik önlerinde sosyal mesafenin de ihlal edildiği yoğunluk oluşturdu.

banner619
Düzce 27.05.2021, 12:30 28.05.2021, 19:43
1695

Uygulanan kısmi ve tam kapanma tedbirleriyle Düzce’de günlük 350’ye dayanan vaka sayısında büyük bir düşüş sağlanarak günlük 60’lı seviyelere kadar inildi. Ancak tam kapanmanın sona erip sosyal hayatın yeniden hareketlenmeye başlamasıyla azalış yerini duraklamaya bırakırken günlük vaka sayısı yaklaşık 2 haftadır 60’lı seviyelerde seyretmeye devam ediyor.

Uzmanlar salgının kontrol altına alınabilmesi için vakada düşüşün devam etmesi gerektiğinin altını çizerken vatandaşlar maske mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbir ve kısıtlamalara uymaları konusunda sürekli olarak uyarılıyor.

Pandeminin hayatımızdan çıkması için mücadeleye hız verilmesi ve vaka sayılarının daha da düşürülmesi gereken bu dönemde Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nden gelen görüntülerse korkuttu.

Muayene olmak için hastaneye akın eden vatandaşlar poliklinik önlerinde ve hastane koridorlarında yoğunluğa sebep oldu. Oluşan kalabalıkta sosyal mesafe kuralı da ihlal edilirken devreye hastanenin güvenlik görevlileri girdi.

Görevlilerin vatandaşlara bekleme salonlarındaki monitörlerinden sıralarını takip etmeleri yönündeki uyarılarına rağmen yoğunluğun devam ettiği görüldü.

Öte yandan hastanede oluşan iğne atsan yere düşmez bu kalabalık koronavirüs salgının göz ardı edildiğini bir kez daha gözler önüne serildi.

Yorumlar (8)
CAN 4 ay önce
BUNE YAA HASDA OLMAYANLARDA HASTANEDE GALIBA PAZAR YERI GIBI NEZLE OLAN HASTANEDE ALMIS SANKI KENDINI
seçil 4 ay önce
Hes kodu ile mi giriliyor? Güvenlik mesafe kontrolü yapmıyor mu?
Düzceli 4 ay önce
Yeenim bah şimdi bizim zamanımızda 2 ay sıra bekliyorduk hastanede atım atçah yer bulamyorduh bah şimdi hastaneler yapıldi heryer hastane çok iyi iş yaptı reisimiz (!)
Hamdi 4 ay önce
Bizim duzceliler lafdan sozden kuraldan.vurusden anlamaz..Vurus tekrar yayilip kapanma olunca Way yinemi kapandik deyip isyan ederler..Soz kural dinlemeyen ceksin cezasini
buminhan 4 ay önce
evveeeettt..Hastnede bilindik manzaralar..düzceli korkmaz virüsden..
Abbas 4 ay önce
NEDEN GÖREVLİLER YOK BU İNSANLARI SIRAYA
SOKACAK KONTROL EDECEK.
Traveller 4 ay önce
Bu fotoğrafı, o hasteneyi planlayan mimara göstermek lazım. Böyle koridor mu olur?
düzceli 4 ay önce
lebaleb ne güzel kardeş kardeşe