banner851

banner614

KRONİK SORUNLAR TARİHE KARIŞACAK

Düzce Belediyesi, Başkan Dr. Faruk Özlü liderliğinde ekim ayında belediyecilik atağına geçti. Başkan Özlü, kronik sorunları tarihe karıştıracak 3 projenin ihalelerinin bu ay içinde yapılacağını kaydetti.

banner619
Düzce 01.10.2021, 15:06 02.10.2021, 17:55
2585
KRONİK SORUNLAR TARİHE KARIŞACAK

Düzce Belediyesi, kentin çehresini değiştirecek farklı çalışmalara imza atmaya devam ederken ekim ayında belediyecilik atağına kalktı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, göreve geldiği günden bu yana üzerinde çalıştığı 3 projenin ihale aşamasına geldiğini ve bu ay içinde sürecin tamamlanacağını kaydetti.

İhaleler yapılıyor

Başkan Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İki yıldır gece gündüz demeden, büyük bir titizlikle üzerinde çalıştığımız, kaynağını bulduğumuz projelerimizi ihale aşamasına getirdik. Düzce Modern Sanayi Sitesi Projesi, Düzce İçme Suyu Arıtma, Ana İsale Hattı ve Deposu Projesi,  Azmimilli İlköğretim Okulu Projesi İhaleleri 4, 21 ve 28 Ekim’de.” cümleleriyle sorunlara kökten çözecek projelerle ilgili müjdeyi verdi. 

‘Kronikleşmiş sorunları çözüyoruz’

Özlü, Düzce’yi güzel bir kent görüntüsüne büründürmek için çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini kaydederek, “Düzce’nin kronikleşmiş bütün sorunlarını çözüyoruz. Çözmeye devam edeceğiz. Düzce’mize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kötü görüntü ortadan kalkacak

Küçük Sanayi Sitesi’nin arkasına yapılacak olan Modern Sanayi Sitesi Projesi’yle zamanla büyüyen kentin içinde kalan Eski Sanayi Sitesi taşınacak. Sanayinin bulunduğu alanda ise kente değer katacak bir dönüşüm projesi hayata geçirilerek kötü görüntünün yerini modern ve güzel bir alan alacak.

İçme suyu problemi tarih olacak

Düzce İçme Suyu Arıtma, Ana İsale Hattı ve Deposu Projesi’nin başlamasıyla da Düzceliler’in yıllardır özellikle yaz aylarında susuz kalmasına neden olan eski ve sağlıksız su altyapısı tarihe karışması için adım atılmış olacak. Yeni depoyla su kapasitesi arttırılacak. Projenin ikinci aşamasında da Düzce Merkez’deki 56 mahallenin su altyapısı baştan aşağı yenilenecek. Azmimilli İlkokulu da yeniden inşa edilerek prefabrik yapıdan kurtulacak. Öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması sağlanarak Düzce eğitimine değer katılacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
VATANDAŞ 2 hafta önce
hava kirliliğini önlemek için hepsinden önce bir proje yapmalısınız. hava kirliliğinde dünya basınında yer alıyoruz.
Düzceli.. 2 hafta önce
Depremin yirminci yılında Azmimilli ilkokulu projesi konuşuluyor..
Aslı 2 hafta önce
Sayın başkanım kalıcıdan yürüyerek şehir merkezine gelemiyoruz.35-40bin kişinin yaşadığı yerden Düzce merkeze yaya yolu veya bisiklet yolu yok!ayrıca Düzce’nin bir arka sokakları ve parkları bakımsız ve pislik içinde lütfen sadece merkeze takılı kalmayın.UZunmustafa mahallesinde yıktığınız Konak gazinosunun yerine nezaman ve ne yapmak istiyorsunuz 2yıl geçti.bu kadar geç bırakacaktınız konağı niye yıktınız acaba?geceleri karanlık ve ıssız oldu sizin yüzünüzden….
Yorum 2 hafta önce
Bu 3 proje çok güzel bir haber Duzcemize hayırlı olması dileğiyle ınsalllah en kısa sürede tamamlanir
Akpli 2 hafta önce
Kronikleşen hangi sorun çözüldü ? Ayrıca yıllardır belediye akp’nin elinde değil miydi ? Yoksa Cehape zihniyeti mi bu duruma getirdi ? Hava kirliliğinde ülkede 1.yiz leş gibi hava, geceleri köpekler yüzünden dışarı çıkamıyoruz.. ve bi sürü sorun!
Fatih 82 2 hafta önce
Syn bakan pardon Başkan sizi tebrik ediyorum..
Akape militanı 2 hafta önce
Şimdi başkan Ekim de biter bakalım ne bahane uyduracaksın lafa gelince avukat icraat sıfır