banner851

banner955

KÜÇÜK ÇOCUKLARI GÖRENLERİN YÜREKLERİ BURKULDU

Düzce’nin Beyciler Mahallesinde yaşanan insanlık dramı, görenlerin yüreklerini burktu. 3 çocukları ile yaşadıkları çöp evde yaşam mücadelesi veren Fikriye G. ve Bekir G. çiftinin imdadına Düzce Belediyesi ve devletin diğer ilgili kurumları koştu. Evde açlıktan yataktan çıkamayan 2 çocuk ve o sırada okulda bulunan diğer çocuk Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Düzce 28.03.2022, 15:39 29.03.2022, 14:55
11368

Bir ihbar üzerine Beyciler Mahallesi 1566. Sokak üzerinde bulunan 19 numaralı bir eve giden polis ve Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, gördükleri manzara karşısında büyük bir şok yaşadı.

Eve giren polis ve Zabıta ekipleri, evin her köşesinde çöplerle karşılaşırken, o saatlerde okulda olması gereken iki çocuğunda açlıktan yataktan çıkamadıklarını gördü. Bunun üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerine haber veren Zabıtan Ekipleri, Fikriye G ve Bekir G. çiftinin diğer çocuklarının ise okulda olduğunu öğrendi.

 O anda dışarıda olan ve polis ile zabıta ekiplerini kapıda gören anne Fikriye G. sinir krizi geçirdi. Fikriye G. olay yerine çağrılan ambulans ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Eve gelen Düzce Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekipleri, ailenin 3 çocuğunu da devlet koruması altına aldı.

Düzce Belediyesi tarafından eve gönderilen Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, evde temizlik çalışması yaptı. Evin içinden bir kamyon dolusu çöp çıkartılırken, Düzce Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri de aileye yardım etmek için eve gelerek inceleme yaptı.  

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün de aileye yardım etmek için harekete geçtiği öğrenildi.

Anne Fikriye G’nin psikolojik sorunlarının olduğu ve baba Bekir G’nin ise işsiz olduğu öğrenildi.  

banner844
Yorumlar (22)
Yorumcu 6 ay önce
Camilerde verdiğiniz paralarin haddi hesabı yok hangi yoksula yardım etmiş müftülük her paranın ustine atlıyor beş yıldızlı otellerde tatil yapıyorlar.Tuekiue geneli bu şekilde toplanan paranın akıbetini soran hocaya da sürgün.Camide paraniz vermeyin
Mahallenin Kıızııı 7 ay önce
Neyin ne olduğunu bilmeden konuşan insanlar size söylüyorum . Kadın dışarı cıkıyomuymus da halini hatrını bilelim. Yanına yaklaşılmıyo küfür etmekten küçük kızlarla bile kavga ediyo gercekten bilmediğiniz şeylere muhalefet oluyosunuz sizin de mahallenizde varsa yardım edin!!! biz cocukları her zaman dışarda oynarken görürdük anneleri gibi onlar da küfür kavga ne ararsanız vardı. Yani diyeceğim şu bizim mahalleye sallamayın benim canımı da sıkmayın.!!!!! İnsanlık ölmesin sana diyorum sen her komşunun evine gidip hal hatır soruyosun galiba gel sen de yardım et .Gayet de okula gidiyolardı ben görüyodum neyin ne olduğunu bilmeden konuşma git kendi mahallenle ilgilen !!!!!
Serkan 7 ay önce
Biz Bunlara Nasil yardimci oluruz illetişim no
memuriyet 7 ay önce
Bakıyırum da yorumlarda herkes muhtar,azalar,komşular ve hatta (ilgisi bulunmayan) imamı suçlamış,ama bence bu çocukların öğretmenelri de suçludur...
BİRAZ DÜŞÜN ... 7 ay önce
DANGALAK ÜST KATINDAKİ KAYINPEDERİ, AMCASI UMURSAMAZKEN ; YAN KOMŞUSU BİLMEZKEN ÖĞRETMENLERİ NASIL BİLSİN !!! SORDUN MU ÖĞRETMENLERİNE ŞU ANA KADAR NELER YAPTINIZ DİYE ... BOŞ BOŞ KONUŞUYORSUN
Adnan 7 ay önce
Maalesef her mahallede ve köyde buna benzer çok aileler var Allah devletimize zeval vermesin. Bizi bu duruma düşünenlerin ocakları batsın nesli kesilsin.
servisci 7 ay önce
bekir kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun
Abdullah Kandemir 7 ay önce
muhtar nerde muhtar imam nerde imam öğretmen nerde azalar nerde hepsi vebali var.
nsm 7 ay önce
ve birileri millete manda yogurdu, nedine hurmasi, kestane bali tavsiye ediyor her aksam. hayat iste nöyle.
vatandaş 6 ay önce
bu dediklerin düzcede hemen her evde mevcut boş konuşmayın
. 7 ay önce
Her akşam bir duble içiyorum dese problem yapmazsınız, size heykel dikenler lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı