banner851

banner614

METEOROLOJİ GÜN VERDİ, VALİLİK UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son günlerde bunaltıcı sıcakların etkili olduğu Düzce’de sıcaklıkların hissedilir şekilde düşeceğini açıkladı. Bu gece başlayacak olan kuvvetli sağanak yağışlara karşı da meteoroloji Düzce’yi sarı kodla uyardı.

banner619
Düzce 01.09.2021, 11:50 01.09.2021, 16:20
5770

Günlerdir mevsim normallerinin üzerinde bunaltıcı sıcakların etkili olduğu Düzce için son dakika uyarısı geldi. Sıcaklıkların hissedilir derecede azalacağı kentte düşüş 15 dereceyi bulacak. Mevsim normallerinin altında seyredecek olan sıcaklıklar pazar gününe kadar etkisini sürdürecek.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son hava tahmin raporuna göre 2 Eylül Perşembe ve 3 Eylül Cuma günü Düzce ve bölgesi kuvvetli ve çok kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın etkisine girecek. Kuvvetli yağış bu gece saatlerinde başlayacak ve gün içinde etkisini arttıracak.

Düzce, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sarı kodla uyarılırken, Meteoroloji’den yapılan açıklamada “Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesiminde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi. Metrekareye 75 kilograma kadar yağış düşmesi beklenen Düzce için valilik de vatandaşları uyardı.

1 Eylül Çarşamba günü Düzce’de parçalı bulutlu bir hava hakim olurken sıcaklıklar en düşük 19 en yüksek 29 olarak gerçekleşecek.

banner844
Yorumlar (0)