banner851

banner614

“MİLLİ İRADE GEÇİLMEZ”

banner619

Düzce Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla “Milli İrade Geçilmez” temalı anma sergisi düzenlendi.

banner846
Düzce 14.07.2021, 13:42 14.07.2021, 13:47
374
“MİLLİ İRADE GEÇİLMEZ”
banner844

Düzce Üniversitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında “Milli İrade Geçilmez” temalı 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi düzenledi.

Anadolu Ajansı’nın destekleriyle düzenlenen sergide; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Genel Kurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Ülkemizin çeşitli şehirlerinde milletimizin gösterdiği kahramanlık öyküleri, fotoğraflar kareleri eşliğinde etkili bir şekilde ziyaretçilerle buluşuyor.

Sergide; darbenin başarısız olmasında devlet-millet bütünleşmesi, halkın demokrasiye bağlılığı, milletin direnişinin önemi ve yazılan demokrasi destanı öne çıkıyor. Hain darbe girişimini unutmamayı, unutturmamayı, 15 Temmuz ruhunu her zaman canlı tutmayı amaçlayan sergi, gelecek nesiller için de önemli bir belge niteliği taşıyor.

Düzce Üniversitesi’nin bu anlamlı gün için düzenlediği Milli İrade Geçilmez” temalı 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi, 14-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında https://sanalsergi.duzce.edu.tr/ internet adresi üzerinden online olarak ziyaretçilere açık olacak.

“Diriliş 15 Temmuz Ebru Sergisi” başladı

Öte yandan Düzce Üniversitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında “Diriliş 15 Temmuz Ebru Sergisi”ni de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Düzce Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Parlak’ın 15 Temmuz gecesi hainlere karşı direnirken şehit düşen, karamanlarımız anısına hazırladığı ebru çalışmaları, ziyaretçilerle buluşuyor.

"Türkiye Geçilmez" temasını ön plana çıkarmak ve şehitlerimizi yeniden rahmetle anmak amacıyla düzenlenen sergi, 30 Temmuz 2021 tarihine kadar https://sanalsergi.duzce.edu.tr internet adresinden ziyaret edilebiliyor.

Yorumlar (3)
YAVUZ0881 1 hafta önce
Yahu siz bu millete neyi empoze etmeye çalışıyorsunuz bre cahiller bu devletin diyeti çanakkalede dumlupinarda sakaryada ödendi hangi çılgın bu devletin istikbaline çomak sokacak düşüncesinde olanı sadece acırım yani bu senaryolara filim falifotlara gerek yok ben böyle şeylere ancak piyes yada tiyatro derim 15 temmuz gününe
MOTORCU 2 hafta önce
DEVLETİNİN YANINDA OLAN BİR ÜNİVERSİTE GÖRMEK ÇOK GÜZEL.
Ogrenci 2 hafta önce
Eserleri hazırlayanların ellerine sağlık. Umarım üniversitemiz gündem olmaya harcadığı eforun bir kısmını liyakata, eğitime ve akademik başarıya ayırır. Ben okurken düz liseden halliceydi. Yaz okulunda İktisat dersinden alınıp 15 Temmuz anmasına götürüldük. Kuran okundu, birkaç kişi sunum yaptı ve yalandan bir bahaneyle soru sormamız engellenerek dağıldık. Yani bir üniversitede olması tuhaf karşılanacak birçok şey yapıldı ancak gayet normal olması gereken soru sormaya izin verilmemişti.