banner851

banner955

MUHTAR: ‘LAĞIM KUYULARI TAŞTI, HER YER MİKROP, ÇÖZÜM İSTİYORUZ’

Merkez’e bağlı Bahçeköy’de sağanak yağışın ardından yaklaşık 30 evin bahçesiyle birlikte okul yolu sular altında kaldı. Öğrenciler okula gitmekte zorluk yaşarken veliler ise yetkililerden yardım istedi. Bahçeköy Muhtarı Mehmet Altundal da “Kanalizasyon sistemi olmadıkça bunun önüne geçemeyiz. Çözüm istiyoruz.” dedi.

Düzce 28.02.2022, 13:37 01.03.2022, 12:58
1619
banner1032

Düzce Merkez’e bağlı Bahçeköy’de kentte etkili olan sağanak yağışların ardından köydeki yaklaşık 30 hanenin bahçesi sular altında kaldı. Kanalizasyon sistemi olmayan köyde lağım çukurları da taştı. Yolunun sular altında kaldığı Bahçeköy İlkokulu’na eğitim gören öğrenciler, suyla kaplı yoldan yürüyerek okula gitmek zorunda kaldı.

10 gündür çözüm yok

Veliler, yaptıkları başvurularından netice alamamaktan yakınarak 10 gündür çocuklarını zor durumda bırakan yolun bir an önce sudan arındırılmasını ve bir daha aynı sorunların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

‘Çocuklarımızın ayakları suya batıyor’

Seslerini duyurmak için 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir veli, “Bahçeköy okul yolu su altında. Lütfen sesimizi duyurursanız yetkililere olarak köy halkı olarak çok seviniriz. Çocuklarımızın ayakları suya batıyor.” ifadeleriyle yardım istedi.

‘İnsanların ahırlarına kadar su bastı’

Bir diğer veli ise, “Köyümüz su altında kaldı. Çocukların okula gitmekte zorluk yaşıyorlar. Yetkililerden yardım istedik, kimseden ses çıkmadı. İnsanların ahırlarına kadar su bastı. Hayvanları dışarda tutmak zorunda kalıyorlar.” diyerek olası bir başka yağışta durumun daha da kötüleşebileceğini belirterek ilgililere çağrı yaptı.

‘Zor durumdayız, çözüm istiyoruz’

Öncü Haber’e konuşan Bahçeköy Muhtarı Mehmet Altundal da köyde altyapı olmadıkça sorunun çözülemeyeceğini belirterek, “Daha önce de zaman zaman olmakla birlikte yaklaşık 2 aydır da sürekli olarak bu problemle karşı karşıyayız. Çok zor durumdayız. Tarlalara hendekler kazarak suyu tahliye etmeye çalışıyoruz ancak bazı tarla sahipleri izin vermeyince yapacağımız bir şey olmuyor. Yaklaşık 30 hanenin bahçeleri sular altında. Lağım kuyuları taştı, her yer mikrop. Kötü bir koku var. Hasta olmamız işten bile değil. Kanalizasyon sistemi olmadıkça bunun önüne geçemeyiz. Çözüm istiyoruz.” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
ERDOĞAN 8 ay önce
HAYDER gel köyü kurtar :)))))
PAŞAKONAKLI 8 ay önce
hani sizin derneğiniz vardı HAYDERRR böyle durumlarda neden el atmıyor sadece AİDAT PARA TOPLAMAKLA OLMUYORRRRR OLMUYORR OLMUYORRR
İsko 8 ay önce
Düzce'de bu duruma el atacak belediye yok mu ayıptır ya oy için kapı kapı gezen şimdi üç maymunu oynuyor Kaynaşlı ya bağlı üç köprü köyünde aynı durumda bu belediyeler ne işe yarıyor biri çıkıp açıklama yapsın
cash81 8 ay önce
boş işler müdürü faruka gidin işinizi çözer o
13
parçalı bulutlu