banner851

banner614

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNDE YENİ DÖNEM…

banner619

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Düzce’de ilk defa yapılan servis araçlarının ücret tarifesi ve güzergah ücretleri ile ilgili çalışmanın detaylarını kamuoyu ile paylaştı. En kısa mesafe 150 TL, en uzun mesafe 320 TL olarak belirlendi.

banner846
Düzce 06.10.2020, 16:40 06.10.2020, 17:15
5428
banner844

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Düzce Belediyesi Başkanlığında yapılan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi, SS Otobüsçüler-Minibüsçüler ve Servis Araçları Odası, Düzce Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında 2020/2021 Eğitim Öğretim yılı servis güzergâh ücretleri, maliyet tablosu ve kilometre ücret tarifeleri ile ilgili olarak karar alındığını açıkladı.

VELİ VE ŞOFÖRLERİMİZİN YANINDAYIZ

Oluşturulan komisyonun kararlarını ve fiyat tarifesini açıklayan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, “ Belediyemize servis ücretleri konusunda sürekli bir şikayet ve düzenlemenin yapılmasına yönelik talep vardı. Biz de oluşturduğumuz bir komisyon ile ilk defa Düzce’de okul ve personel servis ücret tarifesini 3 ay gibi titiz bir çalışma ile ortaya çıkardık. Bu tarife yapılırken hem velililerimizi hem de şoförlerimizi koruduk. Velilerimiz, aynı mesafeye farklı ücretler vermeyecek ve şoförlerimiz de aradaki taşeronların ortadan kaldırılması ile hak ettikleri kazançları sağlayacaklar. Düzce Belediyesi olarak her zaman veli ve şoförlerimizin yanında olacağız” ifadelerinde bulundu.

VELİ ÖDEYECEĞİ FİYATI ÖNCEDEN BİLECEK

Öğrenci servis ücretleri toplantısı sonrasında 0-1 km ücreti 150 TL olarak belirlenirken 23-25 km 320 TL olarak belirlendi.  0-15 kilometre arasındaki mesafeler 10 TL artış ile fiyatlandırılırken 15-25 Kilometre arasındaki mesafeler 20 TL artış ile fiyatlandırıldı. Öte yandan Düzce Belediyesi web sayfasında eklenecek olan bir uygulama ile veli, okul ve ev arasındaki mesafeyi ölçerek yaklaşık servis ücretini öğrenebilecek.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (11)
hasan yılmaz 9 ay önce
MAŞALLAH KORUNUYORUZ FİYATLAR GEÇEN SENEDEN DAHA UCUZ
F.C. 9 ay önce
Daha okulların ne şartlarda açılıp kaç öğrencinin okula gideceği belli değilken böyle bir uygulamanın hayata geçmesi biraz anormal. Hele hele yaklaşık 7 aydır çalışamayan okul servislerinin daha öncelikli yardım ve desteğe ihtiyaç duyduğu bu zamanda akıllara soru işareti bırakıyor bu uygulama. Bu esnaf odaları , servisçiler minibüsçüler odaları şimdi mi piyasaya çıkıyor. Servisi minibüsçü esnafı aylardır kan ağlarken neredeydiler acaba. Oda aidatlarını dahi geciktirmeden istiyorlar. Yazık.
Fikret ozkan 9 ay önce
Evim den okula 9 km kac tl sevis ucreti odemem gerek. Bilmece gibi formul veriyorsunuz. Lutfen 0-10 km ... tl 10-20 km ....tl gibi haber yaparsaniz daha aydinlatici olur tesekkurler.
Taşımalı eğitim-Özel taşı 9 ay önce
MEB taşımalı eğitim kapsamına giren yerler için km bazlı açıklamaları anlarız fakat MEB Taşımalı eğitim de bu rakamı hangi taşımacıya veriyor bir bakın.bunun dışında özel Taşımalar da bu rakamlara kapı kapı öğrenci toplayan arkadaşlar ne kazanacak merak konusu.
Harikasınız 9 ay önce
Yazacak o kadar çok şey var ki,lakin laf anlayacak olana laf söylenir.Üç aylık çalışma dediğiniz şey maliyet hesabı yapmak başka birşey değil de onu da hesap edememişsiniz.
Siz birer minibüs alın servisleri biz ayarlarız kazanın çılgınlarca
Servisçi 9 ay önce
Okul açıldı mı ki fiyat listesi yayınlıyorsunuz ve neye göre milletle dalga geçer gibi küfür mu etsin diye yapıyorlar anlamış değilim okullar açıkken kolunu kıbıldatmayanlar işler yokken esnaf kan ağlarken araba satarken şaka gibi çıkıp açıklama yapmak dalga geçmek gibi istifa edin
Düzceli 9 ay önce
Doktorun yaptığı işlere bak,asli görevini yap hekim ihtiyacı var zorlu pandemi dönemi geçiriyoruz siyasetten beklentinmi var.
Veli 9 ay önce
Harika ötesi bir haber.Düzce Belediyesine çok teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın