banner851

banner955

OKULA BAĞIŞ ŞARTIYLA ŞİKÂYETİNDEN VAZGEÇTİ

Düzce'de bir kişi, okul servisiyle çocuğuna çarparak yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle şikayetçi olduğu servis şoförüyle, kızının eğitim gördüğü ortaokula bağışta bulunması şartıyla uzlaşmaya vardı.

Düzce 28.04.2022, 09:48
2580
OKULA BAĞIŞ ŞARTIYLA ŞİKÂYETİNDEN VAZGEÇTİ

Kentte yaşayan U.S, evine bırakılması esnasında servis aracıyla kızına çarparak hafif yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle şoför G.A'dan şikayetçi oldu.

Hakkında "taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan soruşturma başlatılan G.A.'nın dosyası, suçun uzlaşma kapsamına girmesi nedeniyle Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu’na gönderildi.

Uzlaştırmacı tarafından yapılan görüşmede şikayetçi U.S., şüpheli A.G.'nin kızının eğitim gördüğü Yunus Emre Ortaokulu’na 1500 lira bağışta bulunmasını istedi.

Teklifi kabul eden G.A., Uzlaşma Bürosu yetkilileri nezaretinde okula 1500 lira bağışta bulundu.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Uzlaşma Bürosu tarafından bir dosyada daha uzlaşma sağlanmıştır. Dosya, her iki taraf açısından gönüllü olarak barışçıl yollarla çözüme kavuşmuş ve toplumsal barışa katkı sağlanmıştır." ifadelerine yer verildi. (AA)

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız