banner851

banner614

OKULDA MUHATAP BULAMIYORLAR

Düzce'de yüz yüze eğitim, okullardaki eksiklikler nedeniyle sıkıntılı başladı. Düzce Şehir Merkezinde bulunan Mustafa Kemal Ortaokulunda, okulların açıldığı ilk gün hiç bir tören düzenlenmeden, salgına karşı öğrencilerin okul içinde veya okul bahçesinde nasıl davranacaklarına yönelik bilgilendirme yapılmaması, velilerin tepkisine yol açtı.

banner619
Düzce 08.09.2021, 19:51 09.09.2021, 16:06
3666

Düzce’de yüz yüze eğitimin başlamasının ardından şehir merkezinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulunda veliler, okul idarecileri ve öğretmenlerin öğrencilere Kovid 19 salgını konusunda, salgından korunma yöntemleri ile aşılama konuları hakkında hiçbir bilgilendirme yapılmadan eğitim öğretime başlanmasına tepki gösterdi. 

Konu ile ilgili (0542 767 18 81) numaralı Öncü Medya whatsapp ihbar hattına şikâyette bulunan bir veli “ okulun ilk günü olmasına rağmen kapıdaki güvenlik görevlisinden başka velilerin sorularına cevap verecek ne bir idareci ne de öğretmen yok.

Bir karmaşa hâkim. Okulun internet sitesinde yazdığına göre okulun 79 öğretmeni var ancak ne hikmetse bahçede bir tanesi bile yok. Ne açılış töreni, ne çocuklara pandemi ve okul kuralları ile ilgili bir konuşma.

Şimdi yetkililere sesleniyorum bir ilin en merkezi yerinde ki bir okulun hem de uzun süre kapalı kalmışken Eğitim Öğretim yılını böyle mi açar? Burada bulunan idarecilerin daha önemli ne işleri var ki olması gerektiği gibi bir açılış yapmıyorlar” ifadelerini kullandı.       

Yorumlar (11)
Düzceli 1 hafta önce
Bayrak töreni yapıp öğrencileri sınıfa başlarında öğretmen olduğu halde aldılar mı? Almadılarmı? Sadece buna cevap versinler. Kuru pasta falan laf kalabalığı yapmasınlar. İşsiz güçsüz yorumu cevabı bile hak etmiyor.
The Uzun Mustafa 1 hafta önce
Neyin savunuculuğunu yapıyorsunuz anlamıyorum 700-800 çocuğun aynı yerde olduğunu görünce benim aklımada keşke yapılmasaydı diye gelmişti
vatandaş 1 hafta önce
kısmen haklı aşı ile ilgili bilgiyi sağlıkçılar verir öğretmen değil diğer konulara lafım yok
The UzunMustafa 2 hafta önce
Nasıl bir ilgi bekliyor bu veli acaba kuru pasta ikramı falan mı bizim çocuğumuzda orada öğretmenler içride çocuklara ders mı anlatacak dışarda sosyal mesafeden bihaber veliye laf mı anlatacak azıcık vicdan
Veli 2 hafta önce
Okuldaki öğretmen disiplini müdür tarafından sağlanır. Müdürler ise siyasi düşünceleri nedeni ile müdür yapılırlar. Çok sorgulama öncü iş lambaya dayanır
Öğretmen 2 hafta önce
Okul idaresi tarafından inisiyatif alınmış ve güvenlik görevlisi çağırılmış, tören yapılmış ve öğretmenler öğrencilerini karşılamıştır. Bu kadar hassas bir konuda yalan yanlış şeyler yazmak, taraflı olmak ve 79 öğretmeni zan altında bırakmak hiç doğru değil. "Haber" kesinlikle değil. Bir velinin şikayetini alıp burada manşet yapmak işinize mi geliyor? Ayrıca pandemi sürecinde velilerin okullara giriş çıkışı kesinlikle yasak, böyle bir beklenti içine neden girmiş bu "veli"?! Sağduyulu olmaya davet ediyorum sizi Öncü!
Mustafa Kemal'li 2 hafta önce
İşsiz güçsüz insanlar bilip bilmeden konuşuyor. Bunların amacı ne yapabilirim de dereyi daha da bulandirabilirim.
DÜZCELİ VELİ 2 hafta önce
Öncü sizden ricam okuldaki soygunu haber yapın lütfen. Öğretmenler okul kaynak kitaplarını beğenmedikleri için yüzlerce liralık (300-600 tl arası) kaynak kitap aldırtıyorlar. Bunun adı soygun değilse nedir? Milyonlarca öğrenci bunu almak için ailesine gidecek ailesi zaten kıt kanaat geçiniyor! Bu ayıbı lütfen gündeme taşıyalım. Her sene seneye olmayacak diyip geçiştiriliyoruz…
düzce 2 hafta önce
2 gündür okullar ile ilgili sadece ihbarlara dayanarak haber yapıyorsunuz. Niyetiniz nedir acaba? Okul idarelerini yıpratarak elinize ne geçecek? Salgın sürecinde çırpınarak bir şeyler yapmaya çalışan idareci ve öğretmenleri hedef aliyorsunuz hedef gösteriyorsunuz. AYIP!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın