banner851

banner955

ÖNCÜ DUYURDU, DURUMA EL ATILDI

Düzce Depremi’nin yıldönümü yaklaşırken afet bilinci kazandırılmak için şehrin dört bir yanına pankartlar asılırken Merkez Büyük Camii önündekini gören Düzceliler ise şaşkınlığını gizleyemedi. Pankartın saatlerce o halde kalması ‘Vatandaşın gözü kulağı olması gereken Düzce Belediyesi ve Zabıta Müdürlüğü ne iş yapar?’ sorusunu akıllara getirirken depremle ilgili bir pankartın dahi düzgün asılamaması depreme hazırlık anlamında yapılan çalışmaları da tartışmaya açtı.

Düzce 10.11.2021, 15:15 12.11.2021, 13:56
4482

Düzce’de 845 vatandaşın yaşamını yitirdiği 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin üzerinden 22 yıl geçti. Aradan geçen zamana rağmen Türkiye’nin Van, Elazığ, İzmir depremlerinde aynı acıları yaşamasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 2021, Afet Eğitim Yılı ilan edilmiş ve yurt genelinde vatandaşlara afet öncesi, sırasında ve sonrasında yapılacaklarla ilgili eğitimler verilmeye başlanmıştı.

Bu pankartta bir ‘terslik’ var

Yıllar geçse de acısı hala dinmeyen 12 Kasım’daki büyük felaketin yıldönümü yaklaşırken Düzce Valiliği AFAD İl Müdürlüğü de, il genelinde afet bilincine dikkat çekmek için pankartlar yerleştirdi. Merkez Büyük Camii önündeki ters pankartı gören Düzceliler ise şaşkınlığını gizleyemedi. Bir tarafında ‘Tedbirlerin altını, afetlerin üstünü çiz’, diğer tarafında ise ‘Çök, kapan ‘GELECEĞE’ tutun’ yazan pankartı okumakta zorlanan vatandaşlar duruma akıl sır erdiremedi.

Zabıta ne iş yapar, oklar Tuncer’de

Pankartın saatlerce o halde kalması ‘Vatandaşın gözü kulağı olması gereken Düzce Belediyesi ve Zabıta Müdürlüğü ne iş yapar? Zabıta memurları bu sokaklarda gezmiyor mu?’ sorusunu akıllara getirirken oklar zabıta teşkilatının başında bulunan belediye başkan yardımcısı Cengiz Tuncer’e çevrildi.

Pankarta da Başkan Özlü mü baksın?

Düzce’nin kronik problemlerine çözüm olacak projeler için çalışırken bir yandan da Düzce’nin modern bir kent görüntüsüne kavuşturulmasına yönelik adımların atılmasını sağlayan Başkan Özlü’nün çabasına karşılık bir pankarta bile sahip çıkılamaması da hafızalara kazınmış oldu.

Öte yandan ülkenin en aktif deprem kuşaklarından birinde yer alan ve 17 Ağustos ve 12 Kasım’daki depremlerde ağır yara alan Düzce’de, depremle ilgili bir pankartın dahi düzgün asılamaması ‘Halka deprem farkındalığı bilinci böyle mi yerleştiriliyor?’ dedirtti.

Öncü gündeme getirince düzeltildi

Öte yandan Öncü Haber'in konuyu gündeme getirmesinin ardından akşam saatlerinde Büyük Camii önüne gelen belediye ekipleri pankartı düzeltti. 

Yorumlar (15)
sçavuş 1 yıl önce
Deveye demişler "sırtın yamuk". Düzce Belediyesinin neresi düzgün
Yanlıştır olur 1 yıl önce
Haberin içeriğinde 12 ağustos ve 12 kasım depremleri yazıyor .. bu haberi yapan gibi onuda oraya asan insan. Bu haberide binlerce kişi okuyor .
Aa 1 yıl önce
Biraz haksızlık oluyor. Başkan yardımcısı Cengiz Bey, doktor değil mi? Belki de disleksi hastalığına dikkat çekmek istiyordur.
Egitim Şart 1 yıl önce
Siz de haberciyim diye geciniyorsunuz. Her onune gelen gazeteci olursa boyle habeler cikmasi cok dogal.
Osman 1 yıl önce
Millet atlamış yine. Gözünüz varsa öyle asılmadığını üstteki ipin koptuğunu görür. Ne meraklısınız insanları gömmeye?
adige 1 yıl önce
torpille kendi tayfalarını işe alanlarında böyle ters düz olması dileğiyle...
Düzceli 1 yıl önce
Zabıta müdürü ve zabıtalar görevini yapmazsa Başkan ne yapsın? Cengiz başkan elinden geleni yapan çalışkan bir kişi ne yapsın başkan pankartı da mı düzeltsin...
özendim şahsen 1 yıl önce
Bu tabelayı takanların rahatlığından istiyorum :) Dünya umurlarında bile değil. Gevşeklik, umursamazlık, lakaytlık ne ararsan var. En az 100 yıl yaşarlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız