banner615

banner614

banner701

ORADA ÇARESİZ BİR DEDE VAR…

banner619

Düzce’de sokaklarda yaşayan yaşlı adamın çaresizliği yürek burktu. 82 yaşındaki Merva Ataseven her akşam Cedidiye Camii önündeki bir banka uzanarak geceyi geçiriyor. Çevre esnafının sık sık karnını doyurduğu yaşlı adamın, havalar daha da soğumadan bir yere yerleştirmesi bekleniyor.

Düzce 13.10.2020, 15:03 13.10.2020, 15:09
4302
ORADA ÇARESİZ BİR DEDE VAR…

Kimi zaman sıcacık yuvamızda başımızı yastığa koyduğumuzda aklımıza sokakta yaşamaya mecbur kalan vatandaşlar gelir. İşte bu vatandaşlardan biri de Merva Ataseven… 82 yaşında sokakta kalan Merva dede kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Cedidiye Camii civarındaki esnaf ve çay ocaklarının müdavimi olan vatandaşların yakından tanıdığı yaşlı adam, geceleri banklarda geçiriyor. Gündüz sokaklarda gezen gece çöktüğünde ise yatağı olarak gördüğü Cedidiye Camii önündeki boş bir banka uzanan çaresiz adamın, üzerine battaniye ve kilim benzeri yere serilen bir örtü örtmesi görenlerin içini cız ediyor.

Sabah saatler 07:00’ı gösterdiğinde hemen banktan kalkan ve eşyalarını toplayan Ataseven, Düzce’yi karış karış gezmeye başlıyor. Yaşlı adamın durumundan haberdar olan Cedidiye esnafı barınma sorununa çözüm bulamasa da karnını her gün doyuruyor.

Koronavirüs salgınının kol gezdiği şu günlerde yaşlı bir birey olması nedeniyle kendisine çok dikkat etmesi gereken Ataseven’in uzun süredir yaşadığı sokaklardan kurtarılması için devletin kurumları ve hayırseverlerin harekete geçmesi umut ediliyor.

HABER: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
fg 1 hafta önce
haberi yapanı tebrik ederim. amcanın muhtaç durumundan faydalanıp yüzünü gösteren, durumun magazinine odaklanan bir haber yapmamış. bu düşünce çok kıymetli. hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
Sessiz 2 hafta önce
Suriyeli olsa coktan el uzatilirdii
Bir vatandaş 2 hafta önce
Bir kere haberi doğru yap be kardeşim bir bu adam 82 yaşında değil ikincisi yaşı 65, 70 arası kimsesi yok diyorsunuz 2 tane oğlu 3 tane kızı var evde durmuyor evden kaçıyor çocukları evde tutamıyor çünkü rahat içemeyecek rahat gezemeyecek sakın buna inanmayın böyle rahat içmek ve gezmek için evden kaçıyor birde emekli kendisi
Ferhat 2 hafta önce
Cedidiye dediginiz yer belediyenin onu bu konuya nasıl duymaz görmezler
25°
açık