banner851

banner614

ÖZLÜ: “NAKİL İŞLEMLERİNDE HASSAS DAVRANDIK”

banner619

Cedidiye Meydan Projesi ve Kent Estetiği Projesi uygulama çalışmaları nedeniyle zarar görmemeleri için nakilleri gerçekleştirilen ağaçlar yeni yerlerinde kök salmaya başladı. Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni yerlerinde yeşillenen ağaçların rutin bakımlarını sürdürüyor.

banner846
Düzce 12.07.2021, 13:30 12.07.2021, 18:39
967
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganıyla başlattığı vizyon projeler kapsamında şehir merkezinde çalışmalar sürüyor.

Cedidiye Meydanı ve İstanbul Caddesi’ndeki ağaçların çalışmalar kapsamında sökülmesi bazı kesimlerin ‘ağaç katliamı’ yapıldığını öne sürmesine neden olmuştu. Yeşil konusunda hassas davran Düzce Belediyesi ise bölgede bulunan ağaçları il dışından bir makine getirterek çalışmalardan zarar görmemeleri için söktürüp Melen Su Park’a nakletmişti.

Cedidiye Meydan Projesi ve Kent Estetiği projesi kapsamında Mart ayında taşınan ağaçlar, nakledildikleri alanlarla kök salarak yeşillenmeye başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni yerlerine uyum sağlayan ağaçların bakımlarını aksatmadan yapıyor.

“NAKİL İŞLEMLERİNDE HASSAS DAVRANDIK”

Nakilleri gerçekleştirilen ağaçlar ile ilgili bilgi veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Cedidiye Meydan ve Kent Estetiği projelerimizin ön hazırlıkları öncesinde ağaçlarımızın nakillerini gerçekleştirdik. Ağaçlarımızın nakillerini ve bakımlarını hassasiyetle takip ederek hiçbir ağacın zarar görmemesi için çaba harcadık. Ağaçlar yeni yerlerine uyum sağlayarak yeşillenmeye başladı. Cedidiye Meydan Projesi ve Kent Estetiği projeleri kapsamında yeni ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Düzce Belediyesi olarak ağaç konusundaki hassasiyetimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.  

Yorumlar (2)
Esentepeli 2 hafta önce
Masal anlatmayın yaz sıcağında ağaç gölgelerin altında serinleyip nefes alıyorduk beton yığınına döndü heryer ,yapılan sözüm ona sözde budama çalışmaları cabası işten anlayan yok kuşlara yuva yapacak yer bırakmadınız neymiş katliam yapılmamış....
Yalakalığın böylesi 2 hafta önce
İnsanda biraz insaf, izan olur! Nerde yüz yıllık çınarlar, nerede bu genç ağaçlar. Cedidiye meydanından sökülen dev çınarlar nerde? Kaldı ki nakledilmesi yeşil düşmanı olduğu gerçeğini değiştirmez. Cânım ağaçları söküp saksıda ğaça koymak mı yeşili korumak!