banner851

banner955

ÖZLÜ "SALKIM SÖĞÜT" ŞİİRİNİ SESLENDİRDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şiir albümündeki "Salkım Söğüt"ün video klibini ilk olarak gençlerin beğenisine sundu. Düzce Gençlik Günleri’nde dev ekranda gösterilen klip, gençlerden bol alkış aldı.

Düzce 14.10.2022, 13:00 14.10.2022, 16:00
1103

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şiir albümünün 5’inci klibi olan ‘Salkım Söğüt’ün lansmanını Düzce Gençlik Günleri’nde gerçekleştirdi.

Etkinliklerin açılış gününde Manga konseri öncesinde Anıtpark Meydanı’nı dolduran gençler Başkan Özlü'nün şiir sürprizi ile karşılaştı. Türk edebiyatına olan hassasiyetini ve verdiği değeri, önemli eserleri kendi sesinden yorumlayarak okuyan ve klip çekerek ölümsüzleştirmek isteyen Başkan Özlü, 5. şiir klibini etkinlikte gençlerin beğenisine sundu.

Seslendirdiği ilk video klibini Şair Turgut Uyar'ın "Türkiyem" adlı şiirine çeken Başkan Özlü, ardından sırasıyla Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Memleket İsterim", Nazım Hikmet'in "Davet" ve Necip Fazıl Kısakürek'in "Sakarya Türküsü" şiiri ile klip çekimlerini sürdürdü.

Beşinci klibinde Nazım Hikmet’in ‘Salkım Söğüt’ şiirini kendi yorumu ile seslendiren Başkan Özlü'nün, Düzce Gençlik Günlerinde yayınlanan klibi büyük ilgi gördü. Konser için alanı dolduran gençler, bir anda ekranlarda Başkan Özlü’nün şiir klibini görünce ilk etapta şaşkınlık yaşarken, ardından hep bir ağızdan şiire eşlik etti.

banner844
Yorumlar (5)
Duzje Lee 2 ay önce
Rahmetli Nazım Hikmet güzel bir aşk şiiri yazmış, kıymetli belediye bakanımız gereği gibi okumuş, fon müziği ve görüntüler de iyi seçilmiş. Hassas bir insan olduğu aşikar.
Vatandaş 2 ay önce
Önemli soru şu:Klibi kendi imkanı ile mi belediye kaynağı ile mi çekmiş?
OTTOMAN 2 ay önce
Arkadaş bir kere de kendi işinizi doğru düzgün yapın. şarlatan mısın siz ya.
08YAVUZ81 2 ay önce
Ah ah memleket ne günlere kaldı vah vah keşke bu günleri hiç görmeseydim şahit te olmasaydım
Cash81 2 ay önce
Tıvorlu ismail sende daha iyi
Yeni Sayımız