banner851

banner955

ÖZLÜ’DEN BAYRAKTAR’A YENİ GÖREV

2019 Yerel Seçimleri’nde başkanlık koltuğunu MHP’den seçime giren Birol Şahin’e kaptıran AK Partili Erol Bayraktar’a Başkan Özlü’den yeni görev… Özlü, 2019’da danışman kadrosuna dahil ettiği İlahiyat mezunu eski Başkan Bayraktar’ı Mezarlıklar Müdürlüğü görevine getirdi.

Düzce 15.02.2021, 15:32 16.02.2021, 17:30
7231
ÖZLÜ’DEN BAYRAKTAR’A YENİ GÖREV

Kaynaşlı’da 2014-2019 yılları arasında başkanlık görevinde bulunan Erol Bayraktar, Düzce Belediyesi’nde müdür oldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nde görev değişimine gitti. Buna göre; Özlü’nün talimatıyla Park ve Bahçeler Müdürü Kenan Albayrak’ın vekâlet ile yürüttüğü göreve, eski Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar getirildi.

Bilindiği gibi Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti tarafından tekrar aday gösterilen ancak koltuğu MHP’li rakiplerine kaptıran eski belediye başkanları Erol Bayraktar ve Muzaffer Yiğit’i danışman kadrosuna dahil etmişti.

Şuan bağımsız olarak yoluna devam eden Birol Şahin’e görevi devrettikten sonra Düzce Belediyesi’nde memleketine hizmet etmeye devam eden ilahiyat fakültesi mezunu Erol Bayraktar, artık Mezarlıklar Müdürü olarak görev yapacak.

Özgeçmişi

Erol Bayraktar, 1971 yılında Kaynaşlı’da doğdu. İlkokulu Darıyeri Hasanbey İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve liseyi ise Düzce İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimi için Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitti.

Mısır’ın köklü üniversitelerinden biri olan El-Ezher Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Eğitimci Kimliğiyle Ön Planda Kahire’deki lisans eğitimi boyunca Düzce’deki bağlarını koparmayan Bayraktar, 1946’da kurulan Milli Türk Talebe Birliği’nde (MTTB) Düzceliler Başkanı olarak hizmet etti.

Vatani görevini Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde kısa dönem olarak tamamladıktan sonra, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın atamasıyla Batman Bağlar İlköğretim Okulu’nda sınıf ve meslek dersleri öğretmenliği yaptı. Yüksek Lisans Eğitimi Almanya’da 28 Şubat sürecinde kazanılmış eğitim-öğretim haklarının geri alınması sebebiyle, yüksek lisans eğitimi için Almanya’ya gitti.

Burada Goethe Enstitüsü Dil Kursu’nu başarıyla tamamladıktan sonra Erlangen Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya hak kazandı. Avrupa’da yaşadığı süre içerisinde çeşitli kurumlarda eğitmenlik ve idarecilik yaptı. Ülkemize dönüş yaptıktan bir süre sonra, ikinci lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi’nde alarak İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Bu dönemde ayrıca Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi bölümünde de eğitim almaya hak kazandı. Bayraktar, 2017 yılı itibarıyla eğitim-öğretim hayatına Makedonya Struga Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde devam ediyor. Eğitimcilikten Belediye Başkanlığına 2004 Yerel Seçimleri’nde Saadet Partisi İl Genel Meclis Üyeliği Adayı olan Bayraktar, daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Kaynaşlı İlçe Teşkilatı’nda iki dönem yönetim kurulu üyeliğine, 4. Olağan kongrede ise ilçe başkanlığına seçildi.

28 Şubat sürecinde geri alınan eğitim-öğretim haklarının iadesinden sonra yeniden öğretmenliğe başladı. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Düzce Merkez Esentepe İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yaptı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday olup, yüzde 47 oyla Kaynaşlı Belediye Başkanlığı’na seçilen Bayraktar; 2019 Yerel Seçimleri’nde tekrar aday gösterildi ancak seçimi kazanamadı. Erol Bayraktar; İngilizce, Almanca ve Arapça biliyor.

Yorumlar (13)
Şimşirli... 2 yıl önce
Bende AKP geçiçem artık kazanırsan başkan kaybedersen müdür oluyorsun... Boşuna mücadeleye gerek yok...
Ak 2 yıl önce
Bu memleketin gençleri ne olacak
halk 2 yıl önce
belediyede Türkiyede Üniversite lişsansını tamamlamış onca adam vardı.Niye boşa harcıyosun paraları..su abonmanlarını indireceğin yerde bindirmişinizde bindirmişiniz..
Mehmet 2 yıl önce
Halk tarafından seçilmemiş birisini neden göreve getirirsiniz anlamak mümkün değil.Bu tür görevlendirmeler size oy kaybettiriyor.
Kaynaşlılı 2 yıl önce
sıra düzce belediyesinde sizi de 44 Milyon TL hortumlasın bakalım :D
sedat 2 yıl önce
şaka mı bu
Tursun Haydar 2 yıl önce
Kaynasliyi ihya etti şimdi Düzce yi yapacak. Ah Akepe ah.
Kizgin halk 2 yıl önce
Ben halk olarak Is te mi yo rum..Belediyede birsuru adam var.Bosa para vermen haram.Bende helal etmiyorum..Belediyeden biri olsun.Biz belediyenin suyuna mi calisacaz durmadan.Kendine gel baskan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın