banner851

banner614

PATATES VE SOĞAN YARDIMI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz patates ve soğan dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda yardıma muhtaç Düzceliler’e dağıtılacak olan patates ve soğanlar kamyonlarla şehre getirildi. Depolara konulmaya başlayan patates ve soğanlar belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

banner846
Düzce 15.04.2021, 16:16 15.04.2021, 23:06
12765
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “1 milyon 250 bin ton patates ve 300 bin ton soğanı Ramazan’da hibe olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız” açıklamasının ardından Tarım Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi harekete geçti.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde üreticinin elinde kalan patates ve soğanlar satın alınarak, kamyon ve tırlarla 81 ile sevkiyatı başladı.

Bu kapsamda yardıma muhtaç Düzceliler’e dağıtılacak olan patates ve soğanlar kente geldi. Depolara konulmaya başlayan patates ve soğanların kısa sürede ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderlik ettiği projeyle hem ihtiyaç sahipleri vatandaşların hem de çiftçinin Ramazan ayında yüzü gülecek. Stokçuluğun da önüne geçilmiş olacak.

Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ya da internet üzerinden yapabilecek.

                                         

Yorumlar (26)
Yagmur baran 20 saat önce
İy guzel
safiye 2 gün önce
Dört tane çocuğum var yardim istiyorum derse de giremiyorlae lutfen tablet yardimi da yapın
Esra 7 gün önce
Bende yardim istiyorum ama öncelikle çocuklarıma devletin dağıttığı Tabletten istiyorum çocuklarım dersine giremiyor lütfen
Elif okumuş 2 hafta önce
Patates sogan yardımı
Sevda dogan 2 hafta önce
Ihtiyac
Ayşe yeşil 3 hafta önce
Patates soğanyardımıalmakistiyorum
Fatma Erdoğan 3 hafta önce
Ben eşim benden ayrıldı ama bosanmadik henüz
süleyman gündoğdu 3 hafta önce
slm bende yardım almak ıstıyom patates sogan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu