banner851

banner614

"SAĞLIKTA ŞİDDETE DE HAYIR, TEK TARAFLI ARTİSLİĞE DE HAYIR!"

banner619

Bacağından yaralanan yeğenini Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi'ne götüren ancak ilgisiz ve sert üslupla ile karşılaştığını iddia eden Turgay Akgül adlı vatandaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaşadıklarını tüm ayrıntılarına kadar anlattı. Gerekli mercilere şikayetlerini yapacağını belirten Akgül, "Benim başıma gelen başkasının başına gelmesin" diyerek yazdıklarını okuyan herkesin paylaşmasını istedi.

banner846
Düzce 04.08.2020, 12:58 04.08.2020, 13:03
5239
"SAĞLIKTA ŞİDDETE DE HAYIR, TEK TARAFLI ARTİSLİĞE DE HAYIR!"
banner844

Düzce'nin gözbebeği Düzce Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili bir "ilgisizlik" isyanı daha! Daha önce de hasta ve hasta yakınlarına yönelik tutum ve muameleleri eleştiri konusu olan hastane personeli için yine aynı serzeniş gündeme geldi.

Düzce'de yaşayan Turgay Akgül, yeğeninin yaralanması üzerine soluğu aldığı Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi'nde yaşadıklarını sosyal medya hesabında anlatınca yazdıkları paylaşım ve yorum yağmuruna tutuldu.

3 Ağustos Pazartesi akşamı saat 19:15 sıralarında yeğeninin başına gelen kazadan sonra Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi'nde karşılaştığı muameleyi Akgül şöyle anlattı:

"'Doktorum' diyen birisi 'Bana artislik yapma' dedi"

"Yüzerken yeğenimin camın üzerine düşmesi sonucunda olay gerçekleşti. Belirttiğim saatte belirttiğim hastanenin acil servisine müracaat ettik.(Kendi aracım ile). Acil girişinde kan revan içinde kucağımda çocuk ile "Yardım edin, sedye getirir misiniz?" diye defalarca dememe rağmen, 4 güvenlik görevlisi oturdukları sandalyeden bile kalkmadı. Kapıdaki sağlık memurları sigaralarını içmeye devam etti. Kucağımda çocuk ile acile girdik. 1. kapıda "Başka bir kapıya gideceksiniz" dediler. O kapıdan başka bir kapıya, oradan da başka bir kapıya gitmemi söyledi. Bu sırada kucağımda çocuk kapı kapı dolaşıyoruz. 4. kapıda "Doktorum" diyen birisi bana; bu yarayı görünce, "Bu kadar yaygarayı bunun için mi koparıyorsunuz?" dedi. Ben de "O zaman öyleyse biz gidelim" dedim. O da "Bana artislik yapma" dedi. Sonradan, oralarda olan hastane polisine gittim, "Dediklerini duydun mu şikayetçiyim" dedim. Ben "Hiçbir şey duymadım, git" dedi.

"Düzce Devlet Hastanesi'nde kapıda sağlık memurları bizi karşıladı"

Biz de çocuk kucağımızda aldık Düzce Devlet Hastanesi'ne götürdük. Burada, yukarıdaki muamelenin aksine, kapıda sağlık memurları bizi karşıladı ve çocuğu aldılar. Telaşlanmamamız gerektiğini söyleyerek tedavisini yapıp bizi gönderdiler, sağolsunlar. Düzce Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde başımıza gelen bu olayı gereken tüm mercilere, başta savcılık olmak üzere şikayet edeceğim. Sizden ricam tüm arkadaşlarımın bunu paylaşmasıdır.

"Bu hastaneden şikayetçi olan bir ben değilim"

Bu hastaneden şikayetçi olan bir ben değilim. Tüm Düzceli bu hastanenin hem uygulamalarından hem de personelinden şikayetçidir. Benim başıma gelen başkasının başına gelmez umarım. Allah bana yardım etti de sinirli bir insan olduğumdan, ne bir kötü söz ağzımdan çıktı, ne de fiziki temas oldu. Yoksa böyle bir muamele karşısında beni tanıyanlar aslında nasıl bir karşılık verebileceğimi iyi bilirler. Haklı iken haksız duruma düşmediğim için şükürler olsun. Sağlıkta şiddete de hayır, aynı zamanda kanunları arkasına alarak tek taraflı artisliğe de hayır... Turgay Akgül..."

Gözler hastane yönetiminde

Akgül'ün iddialarının ardından gerekli açıklama için gözler Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetimine çevrildi.

Yorumlar (20)
Düzceli 11 ay önce
Sağlık calisani başımızın tacidir doktorlar hemşire güvenliğine kadar sağlık sistemi zor günler yaşıyor bir de davranış bozukluğu ile karşı karşıya duzce de sağlık calisani durmak istemiyor sebebi herkes doktor hemşire olmuş sinir öfke çok saygı az
Vatandaş 11 ay önce
Dayıcığım iyi güzel anlatıyorsun da beğenmiyorsunuz madem bütün düzce şikayetçi benim gibi bolu ya gidin hem gidiyorsunuz hem şikayetçi oluyorsunuz duzcenun sağlık sistemi batık zaten
Serdar t 11 ay önce
Sen hastaneye yılda bir belki gelirsin belki gelmezsin sen deniz sefası yaparken o personel orda nöbette senşn için ahıra girmiyorsun insan gibi derdinş anlatırsan dinlerler sen kıyameti kopart sonrada ilgilenmiyorlar de
Aziz küçükakıncı 11 ay önce
Düzce üniversitesi ve tüm üniversiteler sayin başkanımıza R T E NEDEN BU KADAR KIZGINLAR .düzce üniversitesinde ayakta tedavi edip 15 gün yatış gösteriyorlar neden böyle bu resmen vatana millete ihanet devleti soymaktır
Düzceli 11 ay önce
Sonuna kadar haklısınız... Yasaları arkalarına alan sözüm ona sağlıkçılardan dolayı hastanelere bile tedirgin olarak gidiyoruz ve birçok kez azar işitiyoruz.
Nuri 11 ay önce
Bizden aldigi vergiler bogazlari dan kalsin geberesi caniler
Gul 11 ay önce
Ters konuşuyor lar hepsi deyil tabiki aralarında usluplu olanda var
Esra 11 ay önce
Bu duruma benzer bir durum benimde başıma geldi. Doğumhane bölümünde doğum için bulunduğun süre boyunca sert davranışları ve kimsenin doğru düzgün yardımcı olmaması üzerine cimere şikayette bulundum. Ama tabiki sonuç malesef aynı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
açık