banner851

banner614

“SALGIN BİTENE KADAR DEVAM ETMELİ”

banner619

Düzce’de tam kapanma kararının ardından esnafa yönelik açıklanan destekler olumlu karşılandı. Kira ve nakit desteğinin uzatılması ile kredi taksitlerinin ertelenmesi gibi yeni kararlar zor günlerden geçen Düzceli esnafın, kısmen rahatlamasını sağladı.

banner846
Düzce 02.05.2021, 18:30 02.05.2021, 19:15
3462
“SALGIN BİTENE KADAR DEVAM ETMELİ”
banner844

17 günlük tam kapanma kararı sonrası işleri zaten kötü giden Düzce’de kepenk açan esnaflar, borçların altından nasıl kalkacaklarını kara kara düşünür oldu. Ancak beklenen destek haberi gecikmeden geldi.  

“ESNAFIMIZ YENİ DESTEKLERİ SEVİNDİRİCİ BULDU”

Desteklerin uzatılması ve kredi taksitlerinin ertelenmesi kararını sevindirici bulan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafımız, tam kapanmada da zor günler yaşayacağı için kara kara düşünüyordu. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan yeni destek paketi ise camiamız tarafından olumlu karşılandı. Esnafımıza yönelik aylık 1000 lira gelir desteği ile 500 ile 750 TL olarak değişen kira desteği 1 ay daha uzatıldı. Bu karar çok sevindirici fakat temennimiz pandemi tamamen son bulana kadar bu desteğin devam etmesi. Öte yandan kredi taksitlerini ödemekte zorlanan esnafımızın TESKOMB aracılığıyla Halkbank tarafından kullandırılan kredilerinin taksitleri de 1 Temmuz’a kadar ertelendi. Bu da nefes aldıracak bir karar fakat tüm taksitlerin faizsiz olarak yılsonuna kadar ertelenmesi de esnafımıza derin nefes aldırır. Öte yandan TBMM’de Çek Kanunu ve Sosyal Güvenlik ve Vergi borçlarını ödeyemedikleri için yeniden bir yapılandırma çalışmasının yapılması hiç kuşkusuz esnaf ve sanatkarlarımızı sevindirdi. Çünkü Çek Kanunu’nun da bir an önce hayata geçmesi, binlerce çek mağduru esnafımızı rahatlatacaktır. Bu alınan ve önümüzdeki günlerde alınarak hayata geçirilecek tüm kararlar için Cumhurbaşkanımız ve ilgili bakanlıklarımıza tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yorumlar (8)
SaBan 3 ay önce
Gozu Ac.Karni tok.Ne Verirsen Doymaz..Nankorlugun sukursuzlugun Bereketsizligin.bir urune 1 E 10 koyan esnafimiza.vergi kacirmak icin akla karayi secen.yardim icin baliklama dalan esnaflara hayirli olsun
yalaka öncü 3 ay önce
750 liraya dükkan var mı?
düzceli 3 ay önce
sizin vereceğiniz desteğin esnaf kadar başınıza taş düşşün yandaşa verin anca
Emrah bayrak 3 ay önce
Pandeminin başından beri servisçiler kantinciler kahveler ve bunlar gibi binlerce esnaf kapalı esnaf bu kadar borcu 1 aylık uzatılan 1000 TL le öder eve ekmek götüremiyoruz artık bi an önce inşallah kurtuluruz şu hastalıktan
Ertan demir 3 ay önce
YA KOMİK OLMAYİN 1000 LİRA 500 LİRA KİRAMİ KALDİ ELEKTRİK FATURASİ BİLE DAHA FAZLA ARTİK ESNAF BİTTİ BUNLAR İYİ GÜNLER.
sevgi 3 ay önce
Bu habere inanan var mı?
Aa 3 ay önce
Şartları okudunuzmu kim alabiliyor destek
Ali 3 ay önce
Esnaf Derin nefesi ancak yoğun bakımda alır