banner851

banner955

SEDAŞ: ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE DOLU EKİPLERE ENGEL OLMADI

SEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, şiddetli yağış ve dolunun Düzce’deki çalışmalara engel olmadığı bildirildi. Gün içerisinde sık sık elektrik kesintileri yaşanan Düzce’de SEDAŞ ekiplerinin tüm arızalara hızlıca müdahale ederek, elektrik kesintilerini giderdiği vurgulandı.

Düzce 19.06.2020, 15:00 19.06.2020, 18:13
2272
SEDAŞ: ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE DOLU EKİPLERE ENGEL OLMADI
banner1032

Düzce’de şiddetli yağmurları gündelik hayatı olumsuz etkiledi. Pazartesi günü başlayan yağışlar bazı yerlerde etkisini artırırken, Gölyaka ilçesinde taşan dereler su baskınlarına yol açtı.

Önümüzdeki günlerde de yağışın devam edeceği Düzce’de yüzbinlerce aboneye enerji hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ), yaptığı yazılı açıklamada yoğun yağmur ve doluya rağmen zorlu şartlar altında SEDAŞ ekiplerinin çalışmalarına ara vermeden devam ettiği vurgulandı.

Düzce’de iki gündür sık aralıklarla yaşanan elektrik kesintilerine hızla müdahale edildiğini bildiren SEDAŞ, açıklamada şunları kaydetti: “Olumsuz hava koşullarında da abonelerin güvenli ve kaliteli enerji ihtiyacının karşılanabilmesi için 7/24 çalışmalarını sürdürüyor. Hafta boyunca süreceği açıklanan zorlu hava şartları altında gece gündüz demeden enerji nöbetlerine devam eden SEDAŞ ekipleri, şiddetli yağmur, dolu ve yıldırım düşmesinin yol açtığı arızalara hızlı biçimde müdahale etti. Özellikle yüksek rakımlı bölgelerde bulunan enerji trafolarına yıldırım çarpması sonucu elektrik kesintileri yaşanırken, SEDAŞ ekipleri iş güvenliği tedbirlerini alarak gerekli onarımları yaptı. Yağmur ve dolu nedeniyle zarar gören enerji şebekelerindeki bakım ve onarım işlemleri de SEDAŞ ekipleri tarafından kısa sürede tamamlanarak, bölgede yaşanan kesintiler giderildi. SEDAŞ ekipleri ve 186 SEDAŞ Çağrı Merkezi olumsuz hava koşullarında hizmet vermeye devam edecek.”

Öte yandan, meteoroloji yetkilileri gök gürültülü şiddetli sağanak yağışın pazartesi gününe dek süreceğini açıkladılar.  

banner844
Yorumlar (3)
... 2 yıl önce
Hemen her gün kesinti var saatlerce sürüyor.Bu olumsuz hava koşulları ankarada istanbulda da oluyor ama kesinti falan olmaz.Köy mü burası bu nedir..
sevgili sedaş ve diğer tü 2 yıl önce
zaten çalışmıyorsunuz çalışmaya başlayınca da nedense olmayacak havalara denk getiriyorsunuz
illaki bir afetmi olmalı 2 yıl önce
bir afet yada başka bir olay olunca bakarlar başka ne işe yarıyorlar, 40 küsür senelik direkler var patlak yapmış kimilerinin içindeki demirler dışarı çıkmış değişmesi lazım ama yok felaket olacak öyle.
20
açık