banner851

banner955

ŞEHRİN GÖZBEBEĞİ YENİLENİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, her fırsatta 2021 yılının Düzce için atılım ve dönüşüm yılı olduğunu dile getirerek, Cedidiye Meydan Projesinin ardından şehrin kalbi konumundaki İstanbul Caddesi boyunca uygulanacak olan Kent Estetiği Projesinin de startını verdi. Projeyle şehrin gözbebeği baştan aşağıya yenilenecek.

Düzce 24.02.2021, 13:33 25.02.2021, 17:29
4293
ŞEHRİN GÖZBEBEĞİ YENİLENİYOR

Geçtiğimiz ay Cedidiye Meydan Projesini kamuoyu ile paylaşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin dönüşümünü sağlayacak ve değer katacak bir diğer çalışma olan ve İstanbul Caddesi boyunca uygulanacak Kent Estetiği Projesini de açıklayarak tüm Düzce’nin kabul edip benimseyeceği bir değişime imza attıklarını söyledi.

ÖZLÜ: DÜZCE’NİN KALBİNDE BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Cedidiye Meydanından başlayan İstanbul Caddesi ile devam eden ve Millet Bahçesi’ni kapsayan Kent Estetiği Projesi ile Düzce’nin çehresinin entegre olmuş bir şekilde değişeceğini kaydeden Başkan Özlü, “Millet Bahçesi birinci etabından başlayarak İstanbul Caddesi’nden Cedidiye meydanına kadar olan alanın cephe giydirmesini projelerini tamamladık. Bunları bina sahipleri ile paylaşacağız. Projeyi önce bankalarla ve eczanelerle paylaştık. İnşallah bankalarımız öncülük yapacaklar. 

Önümüzdeki günlerde İstanbul ve Millet Bahçesi etrafındaki binaların cephe giydirmelerini yapacağız. Anıtpark’tan Cedidiye Meydanı’na kadar olan bölge Düzce’nin en kıymetli yeri ve kalbidir. Aslında Düzce’nin kalbinde büyük bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Burası çok nezih ve planlı bir bölge olacak.

Burada insanlar yürüyüş yolları olacak, trafiği minimize edeceğiz. Bir servis yolu olacak. Ulaşım Master Planı çerçevesinde trafiği başka yollara kanalize edeceğiz. Bu çalışmayı bu sene bitireceğiz. Cedidiye Meydanı, Cami restorasyonu, meydan altına yapılacak otoparkı inşallah bu sene içinde bitirmeye çalışacağız. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Kent Estetiği projesi kapsamında tek tip tabela sistemi ile görüntü kirliliğini ortadan kaldırılacak. 184 iş yerinin isimleri binaların girişlerindeki panolarda olacak.

AĞAÇLAR CADDEYE AYRI BİR HAVA KATACAK

‘Kent Estetiği Projesi’ kapsamında cadde üzerinde mevcutta bulunan ağaçların,  zarar verilmeden başka alanlara nakledileceğinin altını çizen Başkan Özlü, “Belediye olarak Anıtpark’tan Cedidiye meydanına kadar olan bölgede zemin döşemesi yapacağız. Bu günlerde çalışmalara başlayacağız. Bu bölgedeki ağaçları kesmeyeceğiz. Usulüne uygun bir şekilde nakli yapılacak. Ağaçları Melen Su Park ve Asar deresi etrafına dikeceğiz” diye konuştu.

Proje bölgesine Düzce’nin iklimine uygun, görüntü güzelliği ve zenginliğini sağlayacak yapraklarını dökmeyen manolya cinsi 275 ağaç dikilecek.

24 SAAT ESASLI ÇALIŞILARAK ESNAF MAĞDUR EDİLMEYECEK

Düzce’nin kalbi ve ticari merkezi konumundaki bölgede esnafın mağdur edilmemesi için 24 saat esasına göre çalışma yapılması öngörülürken, Düzce Belediyesi ekipleri, zemin döşemeleri, oturma grupları ve projenin tüm gereklerini hazırlayarak, proje başlangıcı ile birlikte kısa sürede çalışmalarını tamamlamış olacak.

Düzce’nin doğal taşlarının kullanılacağı proje alanında, oturma grupları, dekoratif aydınlatmalar, bisiklet yolları ve estetik görünümlü ağaçlar Düzce’nin gözbebeğinin değerine değer katacak.

Yorumlar (7)
ff. 2 yıl önce
ya ağaçları niye taşıyorsunuz? kalsınlar yerinde. şehrin içindeki ağaçlar kadar şehri güzelleştiren başka bir şey yok. zavallıların ellerini kollarını keser gibi budadığınız için farkında değilsiniz. koskoca çınarlar var o yolda velev ki taşıdınız yaşayacaklar mı, uyum sağlayabilecekler mi? lütfen çınarlara bari dokunmayın. anıt o ağaçlar.
noname 2 yıl önce
sanki sokağa çıkabiliyoz bence gerek yok
Düzceli 2 yıl önce
İnşAllah yapılır ve binalar ve sokaklarımız güzel bir görsele kavuşur.
Yusuf 2 yıl önce
Yerli uçak da göklerde
YAVUZ0881 2 yıl önce
Bir alan varmış bir yalan yokmuş ne varsa ne yoksa yalanmış o kadar yalanmış ki kendisi bile söylediği yalanlara inanır olmuş bir varmış bir yokmuş vah düzcem
düzceli 2 yıl önce
HADİ HAYIRLISI İNŞALLAH
Ali 2 yıl önce
Özlü yönetiminin bu güne kadar yaptığı asırlar boyunca da bir benzeri yapılamayacak kalitede bir proje. Cadde üzerindeki görüntü kirliliği hat safhada. İnşAllah hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır proje. Sabırsızlıkla bekliyoruz.
19
parçalı bulutlu