banner851

banner614

SEL VE TAŞKIN NEDENİYLE BUGÜN KESİNTİ YAPILACAKTI

banner619

Beyköy regülatör sahasında, sel ve taşkın sebebiyle oluşan arızadan dolayı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, Su Arıtma Tesisi'nde filtre havuzlarında tadilat çalışmasını Düzcelilere su kesintisi yaşatmadan kısa sürede tamamladı.

banner846
Düzce 08.04.2021, 16:23 08.04.2021, 17:52
1930
banner844

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, İçme suyu Regülatör su alım sahasındaki aşırı derecede sel ve taşkın sebebiyle kum ve çamur birikintisinin sisteme su alımını durdurduğu için acil olarak ekipler tarafından müdahale edildi. 

Uğur Suyu’ndan su temin eden Beyköy Regülatörünün selden dolayı arıza yapmasının ardından Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, kısa sürede arızaya müdahale ederek çalışmayı tamamladı.

Su arıtma tesisindeki havuzları boşaltan ve selden dolayı dolan havuzları temizlemeye başlayan ekipler, kısa süre içinde arızayı gidererek ilin içme suyunu yeniden pompalamaya başladı.

Bu sayede dün duyurulduğu gibi su kesintisi uygulanmadan sorun çözüldü.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “2 metre kalınlığındaki çamur ile kumlar giriş havzasından ve havuzlardan hızlı bir şekilde temizlendi. Çalışma şehirde su kesintisi yaşanmadan tamamlandı yeni ızgaralar konularak su sisteme verildi” denildi.

Yorumlar (0)