banner851

banner614

ŞİKAYETLERİN YÜZDE 90’I ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Düzce Belediyesi Beyaz Masa Ofisi, 2020 Mart ayından itibaren 87 Bin 737 adet başvuruyu değerlendirmeye aldı. Belediye ile vatandaş arasında köprü oluşturan ve 24 saat kesintisiz hizmet veren Beyaz Masa birimine ulaşan şikâyetlerin yüzde 90’ı çözüme kavuşturuldu.

banner619
Düzce 18.01.2021, 15:50
895
ŞİKAYETLERİN YÜZDE 90’I ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Düzce Belediyesi Beyaz Masa birimi vatandaşlardan gelen şikayet ve taleplere anında müdahale ederek sorunlarının çözüme kavuşmasında noktasında Belediye ile vatandaş arasında köprü vazifesi görüyor.  Düzce Belediyesi Beyaz Masa Ofisi, 2020 yılında yapılan başvuruları değerlendirdi. Yaklaşık 90 bin çağrı alan Beyaz Masa’nın, günlük olarak ortalama 255 çağrıya cevap verdiği belirtildi.

Vatandaşların telefon ya da mobil uygulama üzerinden iletişime geçtiği ofis, 9 çalışanla 24 saat kesintisiz hizmet vermeye devam ederken, Beyaz Masa’ya bildirilen başvurular, konularına göre tasnif edilerek belediye hizmet birimlerine anında ulaştırılarak çözüme kavuşturulması sağlanıyor.

BİN 526 SAAT GÖRÜŞME YAPILDI

Beyaz Masa Ofisi 2020 yılında mobil uygulamanın kullanılmaya başladığı Mart ayından itibaren çağrı merkezine gelen 87.737 çağrının 76.532’sine cevap vererek vatandaşların şikâyet ve taleplerini değerlendirdi. Günlük ortalama 255 çağrıya veren ofis, toplamda 1526 saat 9 dakika vatandaşlarla görüşme sağladı.

11 BİN MOBİL TALEP

Düzce Belediyesi Beyaz Masa Ofisi, mobil uygulamaya geçilmesinin ardından yıl boyunca 11 Bin 059 talep alırken bu taleplerin 10 Bin 368’ini sonuçlandırdı. Ofis, Whatsapp ihbar hattı ile de 2700 vatandaşın sorunlarını belediye birimlerine iletti. Öte yandan belediye yetki alanı dışında olan 691 talep reddetmek zorunda kaldı.

Şikâyetlerin, öneri ve taleplerin çözüme kavuşturulmasında ilk adım olarak önemli bir yer teşkil eden Beyaz Masa, diğer müdürlüklerin de çalışma planlarına da etki ederek vatandaş odaklı hizmet belediyeciliğe katkı sağlıyor.

banner844
Yorumlar (9)
Düzce 9 ay önce
Bende kaç defa aradım. Hiç bir çözüm bulunamadı. Başı boş köpekler konusunda. Sonunda körpeşlerde bir kuz çocuğuna saldırıp baş bölgesi ve vücudunun değişik yerlerini parçalamışlar 12 dikiş atılmış çocuğa yazık. Belediye başkanın yakınına saldırması gerekiyor herhalde birşey yapılması için. Saldırgan köpek dolu sokaklar çocuklarımız tehlikede .
Batur 9 ay önce
Haklı istekleri çözen beyaz masaya teşekkür ediyoruz.kolay gelsin.
samet 9 ay önce
BEN birkaç kez farklı konularda aradım.
Laubali şekilde konuşuldu telefonda ve bizim alanımıza girmiyor deyip ilgilenmediler.
Vicdan 9 ay önce
Başarılı olunan bir tek konu var; “ r e k l a m “
vatandaş rıza 9 ay önce
Yüzde 90 olan doğruluğu konusunda şüphedir bence.Konutlardaki başıboş köpekler için kaç defa aradım, hiç bir şey yapılmadı.
Temel 9 ay önce
Bugün 18 ocak. sabah aradım yollarımız kapalı, kepçe istiyorum diye, şu an 16:46 gelen giden yok (beyciler mah.)
Vatandaş 9 ay önce
Sokak köpekleri kalan yüzde 10 lik kısımda çözülmeyen sorunlarda kalmış anlaşılan
esnaf 9 ay önce
Vatandaş öyle demiyor. Beyaz masa sadece göstermelik var. sorunları dinlemiyor. bende 6 kez aradım hiç sorunuma çözüm olmadı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın