banner851

banner614

SON GÜNLERİN EN UZUN KUYRUĞU

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.000 TL’lik devlet yardımı devam ediyor. Düzceli vatandaşlar destek ödemeleri için bugün de Düzce PTT Şubesi önüne akın etti. Bu nedenle PTT Merkez Şubesi’nin önünde son günlerin en uzun insan kuyruğu oluştu.

banner846
Düzce 27.04.2020, 13:19
5263
SON GÜNLERİN EN UZUN KUYRUĞU
banner844

Tüm dünyada etkisini sürdüren, vaka ve ölüm sayısının her geçen dakika arttığı koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki kriz de her geçen gün derinleşmeye devam ediyor. Türkiye genelinde olduğu gibi, Düzce’de de birçok işletme İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla geçici süreyle kepenk indirdi. Bu nedenle gelir kaybı ve işsizlik tehlikesi ortaya çıktı. 

Salgının getirdiği ekonomik krizin önüne geçmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik pakette, esnafların 3 aylık vergi SGK, Bağ-Kur ve banka borçları 3 ay boyunca ertelenirken, esnaflara da kamu ve özel bankalar aracılığı ile 25 bin TL’lik kredi desteği sağlanmış, dar gelirli vatandaşlar için de 1.000’er TL’lik destek verilmişti.

PTT Şubeleri tarafından verilmeye devam eden ve kapsamı genişletilen 1.000 TL’lik destek ödemeleri için bugün de Düzceli vatandaşlar PTT Merkez Şubesi’ne akın etti. PTT Düzce Merkez Şubesi’nin önünde metrelerce kuyruk oluşturan vatandaşlar, saatlerce sıranın kendilerine gelmesini bekledi.

Yoğunluk nedeniyle PTT Merkez Şubesi’nin önünde görev alan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, vatandaşları sık sık sosyal mesafe kuralına uyması konusunda uyarılar yaptı.

Yorumlar (5)
Mikail Alihaydar 1 yıl önce
Bizde kayit olduk ama bi heber yok....ikinci aydir calişmiyorum iş yok sikiştik...
Ddd 1 yıl önce
Bizde kayıt olduk işsiziz ama bize onay vermedi
Metek 1 yıl önce
Diğer PTT şubelerinde işlem yapmayıp merkez PTT yönlendiriyorlar sonrada kuyruk var diyorlar
iyi günler 1 yıl önce
birileri ve 7 sülalesi zevk sefa halindeyken kızılay aile şirketi olmuşken bu sıralara daha çok eklenenler olacaktır.
münir GUNDOGDU 1 yıl önce
bizde berberiz tıras yasak diyorlar ama yapılan muracatlarda hic olumlu birsey yok kime nasıl veriliyor cozemedim
18°
açık