banner851

banner614

TÜRKSEVEN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukat Liva Türkseven Düzce Barosu’nda düzenlenen törenle, meslek yemininin ardından cübbesini giyerek ruhsatnamesini aldı.

banner619
Düzce 19.01.2021, 15:10
6866
TÜRKSEVEN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Stajyer avukat Liva Türkseven için düzenlenen ruhsat töreni Düzce Barosu Gazi Mustafa Kemal Atatük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkseven ailesi ve meslektaşları mutlu gününe ortak oldu

Törene Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, Düzce Barosu eski Başkanı Av. ve Arabulucu Ali Dilber, Liva Türkseven’in babası Tarık Türkseven, amcası Ömer Faruk Türkseven ve aile fertleri katıldı.

Staj dönemini başarıyla tamamlayan Liva Türkseven’i yanında staj yaptığı Av. İbrahim Kırıkçı ve çok sayıda meslektaşı da yalnız bırakmadı.

Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, meslek yemini sonrası cübbesini giyen Türkseven’e ruhsatnamesini takdim etti.

Baro Başkanı Ay: İlk kadın avukatı örnek almanı diliyorum

Törende kısa bir konuşmada yapan Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, avukatlık ruhsatnamesini kadınlara sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkseven’den Türkiye’de avukatlık mesleğini yapan ilk kadın avukat olan Süreyya Ağaoğlu’nu örnek almasını isteyen Ay, genç meslektaşına meslek hayatında başarılar diledi.

Kırıkçı’dan kutlama mesajı

Av. İbrahim Kırıkçı ise yayımladığı kutlama mesajında, Düzce Adalet Komisyonu!nda başlayan ve büromuzda devam  eden stajını başarı ile tamamlayan Av. Liva Türkseven bugün Düzce Baro Başkanlığı’nda yemin ederek Avukatlık Ruhsatnamesi’ni aldı. Kardeşime başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Törenin sonunda Liva Türkseven ailesi ve meslektaşlarıyla fotoğraf çektirerek bu anları ölümsüzleştirdi.

HABER: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (9)
Memur 9 ay önce
haber değeri neki bunun..
guguk 9 ay önce
O aldığı Ruhsatname; Afganistan,Pakistan,İran gibi ülkelerde geçerli.Dünya Hukuk Endeksinde aynı ligde olduğumuz ülkeler aynı zamanda.O yüzden fazla kasma kendini ! :) :)
Ali veli 9 ay önce
Bunlar da kendi çalıp kendi oynayanlar. Komik haberler serisine devam.
Düzceli 9 ay önce
bu durumun haber degeri nedir? Ne alaka,bize ne millete ne?
Vatandaş 9 ay önce
Eee,napalım şimdi biz. Haber bu mu yani
mengriyr 9 ay önce
eeee..birsürü stajyer alıyor diplomayı..Öncünün sahiplerinin kızı olduğu içinmi haber oluyor...Aileyede Avukat yakışır..
habere bak 9 ay önce
sosyal medya hesabı gibi haber sayfası yapmayın bunları
Resul İnan 9 ay önce
patronun yeğeni diye haber girmek nasıl bir iş ya
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın