banner851

banner955

"ÜRETİME GEÇECEĞİ ZAMANI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olduğu döneminde yerli otomobil projesini belli bir noktaya taşıyan ve TOGG Protokolü’nün imzalanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte öncülük eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, projenin geldiği nokta ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin otomobili projesinin temellerini atmış olmaktan büyük onur duyduğunu belirten Özlü, “Üretime geçeceği zamanı dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzce 20.02.2021, 12:09 20.02.2021, 14:31
1659
"ÜRETİME GEÇECEĞİ ZAMANI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bakanlığı döneminde büyük önem vererek belli bir noktaya taşıdığı Türkiye’nin yerli otomobili için yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

“TEMELİNİ ATMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYUYORUM”

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Özlü, yerli otomobil projesinin temellerini kendisinin attığını belirterek, “Milletimizin azim ve kararlığının en güzel göstergesi TOGG yerli otomobilin temellerini Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde atmış olmaktan büyük bir gurur duyuyorum” dedi.

“DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

Özlü, projede gelinen noktanın kendisini heyecanlandırdığı, “Proje modelinin oluşturulmasında da görev aldığım #TOGG yerli otomobilimizin her gelişmesini heyecanla takipteyim. Milletimizin inancı, Türk mühendislerinin gücü ve emeği geçen herkesle birlikte üretime geçeceği zamanı dört gözle bekliyoruz” cümleleriyle aktardı.

TOGG PROTOKOLÜNE ÖNCÜLÜK ETMİŞTİ

Özlü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı görevini yürüttüğü 2016-2018 yılları arasında büyük önem verdiği proje için Türkiye'nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu (TOGG) İşbirliği Protokolü’nün imzalanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte öncülük etmişti.

2022’DE ÜRETİME BAŞLANACAK

27 Aralık 2019 tarihinde büyük bir törenle dünyaya tanıtılan araçların üretiminin yapılacağı fabrikanın yapımı Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetlere ait alan üzerinde devam ediyor. İnşaatın 2021 yılı içerisinde tamamlanması beklenirken TOGG markasını taşıyan ilk araçların 2022 yılı içerinde seri üretimine başlanması ve banttan çıkarılarak satışa sunulması hedefleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
Hasan 2 yıl önce
Yerli otomobil projesini sahiplenmek ve devam etmesine katkıda bulunmak güzel fakat bu haberde görseli verilen bir iki prototip var. Geçmişte yerli otomobil olarak lanse edildi Saab markasının isim hakları satın alındı ve ciddi paralar ödendi. Başarısız bir girişim olunca kimse sahiplenmiyor. Bu konuda kimse hesap vermedi. Sayın Fikri Işık bir açıklama yapacağım dedi ve yapmadı. İyi olayı herkes sahipleniyor ama kötü olay sahipsiz kalıyor.
Vatandaş 2 yıl önce
Tabi ya reis seni açılışa dahi davet etmedi bırakalım bu işleri
Vatandaş 2 yıl önce
valla temelini başka bir ilde atmanızı biz sizin kadar sevinemedik sayın başkan şu düzceye bir şöyle kalın fabrika gelmedi arkadaş ayrıca KERVAN KAVŞAĞINDAKİ IŞIKLARI KALDIRIP GİDİŞ VE GELİŞ İSTİKAMETİNE TÜMSEK KOYARSANIZ KAVŞAK DAHA RAHATLAR HANİ SİZİN MÜHENDİSLERİN BEYNİ NASIL ÇALIŞIYOR ANLAMIYORUZ SAKARYA SERDİVANDA ÖRNEKLERİ VAR BİR BAKIN İSTERSENİZ YERLİ ARABA ÜRETECEĞİMİZ İÇİNDE AYRI BİR MUTLUYUZ
Yeni Sayımız