banner851

banner955

UZMAN EKİP KOLLARI SIVADI

Bir gecede şehirdeki toplu taşıma hattını tümden yenileyerek bir ilke imza atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ekibiyle birlikte şimdi de Düzce’nin 15 yıllık ulaşım planını belirlemek üzere kolları sıvadı. Çalışmalara kısa sürede başlayacaklarını kaydeden Özlü, “ Master planı bittiğinde şehrin yollarının kılcal damarlar gibi akıcı olması için çalışıyoruz” dedi.

Düzce 25.11.2021, 16:40 25.11.2021, 18:55
1200

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde belediyenin cebinden tek kuruş çıkmadan toplu taşıma sistemi baştan aşağı yenilenmiş ve ulaşımda devrim yapılmıştı.

Başkan Özlü, bunun sadece toplu taşımayla sınırlı kalmaması ve günden güne büyüyen Düzce’ye uygun geleceğe uzanan bir ulaşım planı oluşturulması için de kolları sıvadı. Bu kapsamda alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip kuran Özlü, Düzce’de ulaşımı düzene sokacak proje için toplantı gerçekleştirdi.

Ulaşım Danışmanı Bekir Ilıcalı’nın yanı sıra 9 Eylül Üniversitesi Şehir Bölge Planlama Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Mert Çubukçu, 4 aşamalı bir ulaşım modeli oluşturduklarını ve Düzce’yi bölgelerine göre ayırarak ulaşım planlarını hazırladıklarını kaydetti.

ULAŞIM İÇİN İNCE VE HASSAS ÇALIŞMA

Düzce’de trafik sorununu ortadan kaldırmak için uzun vadeli plan ve program yapmanın önemli olduğuna değinen Başkan Özlü ise akademik ölçümlerle birlikte sorunun çözülmesi için çalıştıklarını belirtti.

Düzce’de ilk olarak yeni sistem ile birlikte toplu taşıma sistemini optimize ettiklerini kaydeden Özlü, “ Ulaşım Master Planımızda etap etap ilerliyoruz. İlk olarak toplu taşıma sistemimizi Düzce’mizin yollarına ve nüfus oranlarına göre ayarladık. Çalışmalarımızı ulaşım ana planı çerçevesinde gerçekleştirirken asıl hedefimiz 2035 yılı oldu. Yaptığımız karar ve yatırımlarla 2035 yılına kadar trafik ve ulaşım sorununu ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz. 2035 yılından sonra da kentin durumuna göre yeni planlar yapılacaktır. İnce ve hassas bir çalışma yürüttüğümüzü tüm hemşerilerimizin bilmesini istiyorum” ifadelerinde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir içi trafik ile D-100 üzerindeki kavşaklara yoğunlaşılmasını isterken Kuzey Çevre Yolunun Hal Kavşağına bağlanmasının şehirlerarası trafik yükünün oraya kaymasını sağlayacağını da ifade etti.

Yorumlar (8)
dzcli 1 yıl önce
ulaşıma ne çözümü vatandaşı kutu kadar otobüslere mahkum ettiniz ne çözümü
rumuz 1 yıl önce
Başkanım. Fosil yakıtlardan artık vazgeçmeniz gerekmektedir. Hem çok pahalı duruma geldiler daha da önemlisi karbon ayak izi artırımına sebep oluyor. Bu işler önce kamudan başlar. Sizlerden bu konuda hassasiyet bekliyoruz. Düzce zehir soluyor diyorsunuz hala sisteme fosil yakıtlı araç sokuyorsunuz
VATANDAŞ 1 yıl önce
proje yapıldığında çıkmadı ama sonrasında garanti ücret ile her ay belediyenin cebinden para çıkmıoyor mu ? taahüt edilen yolcu sayısı hep karşılandı mı yani ?
Cemal 1 yıl önce
Özel idare ve Belediye kamyonları saban mesai saatleri başlamaya yakın trafiği çok sıkıştırıyorlar. Saat 10'dan sonra bu araçlar trafiğe çıksınlar.
Vatandaş 1 yıl önce
Okulların yerleri iyi planlanırsa trafik sorunu %50 çözülür.
Şampiyon 1 yıl önce
Zehirli havadan kurtar bizi ….. En önemli öncelikli sorun bu olması gerekiyor… Kimsenin umrunda değil ağa…. Ne bakanlık ; Ne valilik ; Ne belediye
Hlk 1 yıl önce
Butun yollar Duzceye giriyor cikis yok..Mimar sinan atil halde coban arapsaci..kafanizmi guzel..
Resul İnan 1 yıl önce
düzce nin tek çözümü : üniversite - kalıcı konutlar - otogar - devlet hastanesi oradan tekrar üniversiteye gidecek raylı sistem halkası dır.
Yeni Sayımız