banner851

banner614

VATANDAŞ BÖYLE İSYAN ETTİ: YENİ MİNİBÜSLERE NASIL SIĞDIRACAKSINIZ?

banner619

Düzce Belediyesi halk otobüslerinde sanki salgın bitmiş gibi manzaralar yaşanmaya başladı. Şoförlerin yolcularla doldurduğu otobüslerde sosyal mesafe sıfıra inerken, tepkili bir vatandaş belediye yönetimine şöyle seslendi: "Otobüslerde parasıyla zulüm çeken Düzce halkını tahminen 15 kişilik yeni minibüslere nasıl sığdıracaksınız, bunu çok merak ediyorum."

banner846
Düzce 25.07.2020, 13:33 26.07.2020, 15:26
1767
banner844

Son günlerde Düzce Belediyesi halk otobüslerinde yaşanan yoğunluk tepkiye neden oluyor. Otobüsleri tıka basa yolcu dolduran şoförler yüzünden sosyal mesafenin sıfıra düştüğünü belirten bir vatandaş, gönderdiği fotoğraflarla durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Koçyazı Mahallesi ve Bahçeşehir Bölgesi'ne sefer yapan otobüslerdeki iğne atsan yere düşmez kalabalık salgına ve uyarılara kulak asılmadığını gösterdi.

"Halka parasıyla zulüm çektiriliyor"

Öncü What'sapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na otobüslerdeki yoğunluk nedeniyle şikayetini aktaran tepkili yolcu, halka parasıyla zulüm çektirildiğini savundu.
Yolculuk sırasında kaydettiği fotoğraflardan birinin ikamet ettiği Düzce’nin en yoğun nüfuslu mahallesi Koçyazı Mahallesi'ne sefer yapan 7 numaralı otobüs olduğunu aktaran vatandaş, diğer fotoğrafı ise Bahçeşehir Bölgesi Güzelbahçe Mahallesi 54 numaralı otobüste çektiğini belirtti.

"Halk insan gibi muamele görmek istiyor"

Pandemi sürecinin henüz bitmediği ve vaka sayılarının son dönemlerde artış gösterdiği Düzce’de şehir içi otobüslerinde yaşanan bu yoğunluğa anlam veremediğini aktaran yolcu, şu yorumlarda bulundu:

"Otobüslerde parasıyla zulüm çeken Düzce halkını tahminen 15 kişilik yeni minibüslere nasıl sığdıracaksınız, bunu çok merak ediyorum. Oturarak yolculuk yapan vatandaşla, ayakta giderek yolculuk yapan vatandaşların aynı ücrete tabi tutulmaları ve şoförlerin arkada yer olmamasına rağmen "İlerleyelim" demesi, arkası boş olmadığı halde körmüşüz gibi arkadaki yolculara bakmadan "Arkası boş geriye doğru yaklaşalım" nidaları insanları içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde canından bezdirmiş durumdadır. Halk ayakta değil, oturarak yolculuk etmek istiyor. Halk insan gibi muamele görmek istiyor. Kanuni yasa gereği hariç, seçim yatırımı olarak oy uğruna dört, beş mahalleye dağıttığınız serbest kartların ceremesini bu cefakar halk çekmek zorunda da değil. Bu yüce milletimiz 18 yıl size çuval dolusu oy vererek size teveccühte bulundu, karşılığında 18 yılda AK Parti iktidarı olarak 2 bakan, sayısız milletvekili, belediye başkanlıkları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerinin çoğunluğunu verdi. Karşılığında siz Düzce’ye ne verdiniz? Dört kuşaktır doğup büyüdüğüm şehrimin gelişmesi ve kalkınabilmesi için siz ne yaptınız? Peki nerede sosyal mesafe? Boşuna dememişler Türk milleti dünyaya çok şanslı gelir ancak tesadüfen yaşar diye. Takdiri vicdan sahibi kamuoyuna bırakıyorum."

Yorumlar (16)
Düzceli Mert Vatandaş ! 12 ay önce
Soruyorum Size Belediye Seçimlerden bu zamana kadar Vatandaş Yararına ne yaptı ki ! En iyi yaptıkları Bol keseden atmalar ve Bol Bol Resim çekip sosyal medyalarda paylaşmaları.. Bu Gemi bu yönetimle Limana yanaşmaz Su almaya başladı çoktan..
Düzceli Mert Vatandaş ! 12 ay önce
Soruyorum Size Belediye Seçimlerden bu zamana kadar Vatandaş Yararına ne yaptı ki ! En iyi yaptıkları Bol keseden atmalar ve Bol Bol Resim çekip sosyal medyalarda paylaşmaları.. Bu Gemi bu yönetimle Limana yanaşmaz Su almaya başladı çoktan..
Yılmaz 12 ay önce
Hiçbir yerde denetim yok düğünler jafeler sahiller otobüs ler dolu, maske takankarın sayısı az
Düzce 81 12 ay önce
Şöförlere egıtım denetim şart her yıl adli sicil kaydı şart öfke kont. Olmayan şöförler tespit edilmeli halkı emanet etmeyin seçici olun
Düzceli 12 ay önce
Tek çare (bedava) serbest kartların (65) dahil tümü kaldırılması.
Beledıye 12 ay önce
Şöförlerde seçici olun denetimi sıkılaştırın alırken görev başındayken
Vatandaş 12 ay önce
Bune ki Yeni otobüsler gelince pardon minik kibrit kutuları diyecektim o zaman göreceğiz
akif 12 ay önce
korona morona hikaye kardeş.belediye para harcamasın yeter.vatandaş umurundamı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı az bulutlu