banner614

VATANDAŞLAR UYARILARI DİKKATE ALMIYOR

banner619

Koronavirüs salgınının ardından Düzce son günlerin en kalabalık gününü bugün yaşandı. Yetkililerin “Zorunlu olmadığı sürece sokağa çıkmayın” uyarılarına rağmen, Düzce’de bugün işi olan - olmayan çok sayıda vatandaş kendilerini yine dışarı attı. Diğer taraftan dar gelirli vatandaşlara ödenen 1000 TL’lik yardım parası için PTT önlerinde yine uzun kuyruklar oluştu.

banner846
Düzce 22.04.2020, 16:11 22.04.2020, 16:48
4533
banner844

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde hızla yayılmaya devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Türkiye’de de can almaya devam ediyor. Salgının önüne geçmek için Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumlar teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürürken, yetkililer ise, vatandaşların zorunlu olmadığı sürece evlerinden dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Ancak tüm bu uyarılara rağmen bugün Düzce’de son günlerin en kalabalık gününü yaşandı. PTT’nin önünde 1000 TL’lik yardım parası alabilmek için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara, emniyet güçleri sosyal mesafenin korunması noktasında sürekli uyarılarda bulundu.

PTT’nin önünde uzun metrelerce uzunluğunda kuyruk oluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında dar gelirli vatandaşlara ödenen 1000 TL’lik yardım parasını almak için beklediklerini söyleyen bir vatandaş, “Günlerdir gelip – gidiyorum. Ancak bugün sıra geldi.” dedi.

Risk altındaki 65 yaş ve üstü vatandaşlar sokaklarda

Koronavirüs salgını ile mücadelede İçişleri Bakanlığı tarafından risk altındaki 65 yaş ve üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağına uymayan yaşlı vatandaşlar, cadde ve sokaklarda gezmeye devam ediyor.

“Yemek ihtiyacını karşılamak için mecburen sokağa çıkıyorum”

68 yaşında olduğunu söyleyen bir vatandaş, Öncü Haber muhabirinin “Neden dışarıya çıktınız. Yasak değil mi?”  sorusuna  “Evde hanım yok. Kendim yemek yapamıyorum. Yemek ihtiyacımı gidermek için sabah, öğle ve akşam saatlerinde çıkmak zorundayım.” diye cevap vermesi, durumun vahametini bir kez daha gözler önüne serdi.

Yorumlar (9)
Olmaz 1 yıl önce
Adam ailesiyle caddede helva yiyodu ya bu nasil bi zorunluluk
Lokman mutlu 1 yıl önce
Siz basın değilmisiniz kardeşim uzatın mikrofon sorun millete ne işleri varmış dışarda
Ali 1 yıl önce
Bi biz evdeyiz heralde millete bak yaa...
Öğretmen 1 yıl önce
Dışarı çıkması gerekenlere lafım olmaz ama keyfe keder onu bunu bahane edip dışarı çıkanlara ne diyelim...
Yılmaz 1 yıl önce
Muhabirin maskesi nerede ?
Ayrıca hiç kimse boşa laf üretmesin. Devlet ohal ilan etsin 1 dk evinden çıkan adam değildir.
esnaf 1 yıl önce
Atmlerdeki para çekme limitini artırın.İşlemleri sesli olarak telefondan yapalım. Farkındaysanız mağazaların önünde kuyruk yok insanların sokakta olmasının sebebi bankalar. Vatandaşa akıl değil hizmet verin. Kimse canını sokakta bulmadı. Bizde banka kuyruğunda sıra beklemekten memnun değiliz.
Düzceli 1 yıl önce
Herkesin evine teslim etsinler. Yokmu devletin gorevlileri. Bir mahalleyi aramislar elden teslim etmisler.
teşekkürler 1 yıl önce
Haftasonu foto çekip Teşekkürler Düzce demek kolay haftaiçi tedbirler nerede?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu