banner851

banner614

'YARI YOLDA BIRAKAN BOĞAZİÇİ BELEDİYESİ'NE GÜVENMEDİK'

Boğaziçi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Toplu Taşıma İhalesinin, SS. Yeşilboğaz Kooperatifi’nden habersiz yapılması, kooperatif üyelerinin tepkisine yol açtı. Sosyal medya hesabı üzerinden durumu eleştiren Kooperatif Başkanı Akif Koç, ihale ile ilgili kendilerine hiçbir bilginin verilmediğini öne sürerek, “Düzce Belediyesi bize en güzel teklifi verdi ancak en ufak bir durumda ihaleyi fesheden Boğaziçi Belediyesi’nde güvenmedik. Bu kooperatif 3 kez boşa imza attı.” İfadeleri ile Boğaziçi Belediyesi’nin sürekli kendilerini yarı yolda bıraktığını açıkladı.

banner619
Düzce 03.10.2021, 14:45 03.10.2021, 17:41
2369
'YARI YOLDA BIRAKAN BOĞAZİÇİ BELEDİYESİ'NE GÜVENMEDİK'

Boğaziçi Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde toplu taşıma ihalesi yapıldı. İhalenin Boğaziçi, Kabalak ve çevre köylere toplu ulaşım hizmeti veren SS. Yeşil Boğaz Kooperatifi’nden habersiz yapılması, kooperatif üyeleri tepki gösterdi.

“İhale bizden habersiz yapıldı”

Konu ile ilgili kendisine ait sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan SS. Yeşilboğaz Kooperatifi Başkanı Akif Koç, “Boğaziçi Belediyesi toplu taşıma yapılan ihale bölgemize halkımıza hayırlı olsun. Kıymetli bölge halkımız ben yeni gelen ulaşım sistemine karşı değilim, benim bölge halkım en iyisine layıktır. Bu proje ilk kooperatife teklif edilmiştir. Şartlar ağır geldiğinden esnaf zarar değil, batar korkusu ile ve ülke genelini de sarmış olan Covid - 19 belası, ciddi anlamda ticari yönde korku vermiştir. Bu zor günleri kooperatif olarak atlatmış bulunmaktayız ve peşine ihale yapılmıştır. Benim dargın olduğum konu, ilk ihaleden sonraki ihaleden haberimiz olmadı ve bu ulaşım sistemin ihalesi hiçbir sosyal medya ve diğer benzeri yerlerde tebliğ ve paylaşım yapılmamıştır.” ifadelerini kullandı.

“İtiraz etseydim bu ihaleyi durdurabilirdim”

Toplu taşıma ihalesinin belde dışından birilerine verildiğini ifade eden Koç, “Ben isterdim ki ihaleyi farklı bir ilden, herhangi bir ismin değil yapılacaksa bizim bölgeden yapabilecek. Abilerimiz, kardeşlerimiz yapsaydı kazanç bölgemizde kalsaydı beni üzen konulardan bir tanesi bu. O kadar bölgemizde iş adamları bulunmakta. Biz bu işi kooperatif olarak yapamadık, fakat bölgede birleşip 8 araç alınabilirdi, önemli olan bölgemizdeki ekmek bölge içine kalması. Ben şahsım ve kooperatif olarak itiraz etmiş olsaydık bu ihaleyi mahkeme kararı ile durdurabilirdim, fakat böyle bir şey bizim hizmet anlayışımıza uygun değildir. Bölgemiz en iyi ve daha iyi hizmetlere layıktır. Bizim tek sorunumuz Düzce il sınırları içerisinde güzergah değişikliği yapılmasından rahatsız olmaktayız.” açıklamalarında bulundu. 

“10 yıllık ihale vermek ne demek?”

İhalenin adaletsiz bir şekilde yapıldığını ileri süren Koç, son olarak ise şunları kaydetti:

“Kabalak ve Yayla köyünün halkın burada hiçbir suçu bulunmamaktadır, eğer sorun farklı duraklardan yolcu almak ise, vatandaş mağdur olmasın biz kendi sınırlarımız sonrası yolcu almayız Boğaziçi bölgesi ihalede yapılsa da bu bölgenin taşımacılığı bizimdir. Vatandaş kimi tercih ederse, hizmetini kullanır fakat güzergah değiştirip, insanların tek firmaya yönlendirmeyin. Vatandaşın özgürlüğünü kısıtlamayın. 10 yıl ihale vermek ne demek? Bizim kooperatife 3 yıl verildi ve 1 yıl sonra feshedildi tek taraflı adaletse buyurun sizin olsun.”

Öte yandan Kooperatif Başkanı Akif Koç, kooperatife en güzel teklifi Düzce Belediyesi’nin verdiğini açıklayarak, “Ancak en ufak bir durumda ihaleyi fesheden Boğaziçi Belediyesi’nde güvenmedik. Bu kooperatif 3 kez boşa imza attı. Kabahat benim.” serzenişinde bulundu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (6)
Vatandas 1 hafta önce
Su olayda Akif baskanin bi cikari yok ki ama birilerinin guzel bi cikari var ki kimseye haber vermeden ihaleye çikarmislar kendi aralarinda ayarlamislar..körler sagirlar birbirini agirlamislar
Yolcu 2 hafta önce
Hep yolcular yarı yolda kaldı. Biraz da sen başkan(!) yarı yolda kal da halden anla. Daha kendi şoförlerine söz geçiremeyen sen ihaleye mi gireceksin. ha ha ha!
YAVUZ0881 2 hafta önce
Akif KOÇ dolar yak sen dolar otobüslerin önünde aldınız mı kasadan SOĞAN ı
Düzceli.. 2 hafta önce
Hangi dev projeler?? 15 temuz parkındaki "eski lise " küçük kafeyi kebapçıya vermek gibi mi..19 yılda Dördüncü defa şekil değiştiren ana cadde gibi mi.?
Boğazlı vatandaş 2 hafta önce
Bu kooperatif başkanı hangi partiden anlamadım... Ayrıca ihaleyi alan rus değil bu ülkenin insanı . işinizi iyi yapsaydınız siz alsaydınız ihaleyi... Bence ibrahim başkanın çok güzel bir hizmeti düzce ulaşımı getirerek
Laz 2 hafta önce
Sayın Akif başkan bu millet seni biliyor başkan olan şahsi da biliyor sen elinden geleni yaptın ama her seferinde olduğu gibi engelleyen de İbrahim oluyor bende bölgede yaşayan bir kişi olarak sana hakkım helal ama ibrama haram olsun ne diyelim ki