Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, bir işletmeye Düzce’nin dünyanın dört bir yanına tanıtılması için kurum bünyesinde Düzce’ye Gelsene sloganıyla kurulan www.duzceyegelsene.com portalı ile ilgili afiş asılmasını sert bir dille eleştirdi. “Düzce Ticaret ve Sanayi Odası siyaset üzeri bir kurum. Burası tüm Düzceli vatandaşların” diyen Bıyık, konu ile ilgili hukuki süreci başlattıklarını belirtti. Bıyık, söz konusu işletmeye zabıta ekiplerinin giderek afişin indirilmesine yönelik şikayeti de bizzat kendisinin yaptığını söyledi.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğinde turizm konusunda Düzce’nin tanıtılması için yapılan çalışmalar artarak devam ediyor. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Düzce’nin dünyanın dört bir yanına tanıtılması için “Düzce’ye Gelsene” sloganı ile hizmete açılan www.duzceyegelsene.com web sitesi, doğa harikası bir mekan olan Düzce’nin tanıtımı için büyük bir özenle hazırlandı.

50 A S D A6Ccc6 6Cc0 48De 88F7 6Ce51B015A1C

Düzce’nin denizi ve doğal güzelliklerin yer bulduğu portalda, turizm işletmelerine de geniş yer veriliyor. Düzce TSO Turizm Ofisi çalışanlarının, büyük bir özveri ile hazırladığı bu portal, her geçen gün güncellenirken, turizm işletmeleri web sitesine kendi başvuruları ile de firmalarının isimlerini eklettirebiliyor.

Tüm yaşanan bu güzel gelişmeler Düzce’nin turizmde kalkınmasının ilk adımları olarak görülürken, bir işletme portalda yer bulamadığı gerekçesi ile Düzce TSO  ve yönetimini hedef alarak, firmanın önüne afiş astırdı. Bu afiş, tartışmaları da beraberinde getirirken, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve TSO Meclis Başkanı Tanju Acar, konu ile ilgili  basın toplantısı düzenlendi.

84D3C134 Ac46 4E00 8Dcf E8Bb42071977

MUTİOĞLU: “YÜKSEK BİR FİYAT AÇIKLANIRSA HEM ÜRETİCİLERİMİZ HEM DE TÜRKİYE KAZANIR” MUTİOĞLU: “YÜKSEK BİR FİYAT AÇIKLANIRSA HEM ÜRETİCİLERİMİZ HEM DE TÜRKİYE KAZANIR”

Acar: “Bir üyemiz yanlış bilgiler paylaştı”

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Meclis Başkanı Tanju Acar, “Birkaç gündür çok nahoş şeyler yaşanıyor. Bir üyemiz, bir arkadaşımız, yanlış bilgiler paylaşıyor” diye konuştu.

Özcan: “Zengin bir portal hazırladık”

Acar’ın konuşmasının ardından Düzce TSO Turizm Ofisi Koordinatörü Ömer Özcan, Düzce’ye Gelsene Portalı hakkında sunum yaptı. Portalda Düzce’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra turizm işletmelerine de yer verdiklerinin altını çizen Özcan, portalın sürekli güncellendiğinden bahsetti. Web sitesindeki lezzet durakları portalının büyük özenle hazırlandığını kaydeden Özcan, “Lezzet durakları portalı Düzce’nin tüm yöresel yemeklerinin ve turizm işletmelerinin tanıtıldığı bir portaldır. Bu portalda yer almak isteyen turizm işletmelerimiz bizlere başvurarak, kendi firmalarını tanıtabilirler. Biliyorsunuz, teknoloji çağında yaşıyoruz. Bu nedenle bu portala girmek isteyen işletmelerimizde de whatsApp numarasının ve sosyal mecralarının olmasına dikkat ediyoruz” şeklinde konuştu.

24A00016 F144 4F7D 99Ae 6B405562F5F3

Çavuş: “Bu eylem Düzce’nin tanıtımına zarar verecek niteliktedir”

Düzce TSO Genel Sekreter Yardımcısı Engin Çavuş ise, Düzce TSO’nun siyaset üstü bir kurum olduğunun altını çizerek, işletme sahibi ile ilgili kurum tarafından gerekli yasal işlemlerin başlatıldığının bilgisini verdi. Çavuş, “Üyelerimiz bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşarak dilek, istek ve şikayetlerini iletebilmektedir. İlgili üyemiz ise şikayetleri için kurumsal iletişim kanallarımız aracılığıyla direk bize ulaşmak yerine, Odamızın kurumsal kimliğine zarar verecek nitelikte art niyetli bir eylem içerisine girmiştir.  Başlatmış olduğu bu saygısız eylem sadece Odamıza değil Düzce’nin turizm sektöründeki tanıtımına da zarar verecek niteliktedir. İşletmesinin içerisine asmış olduğu pankart, bariz bir şekilde siyasi şov amaçlıdır. Siyaset üstü bir yapıda olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası aynı zamanda Düzce’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Bizim bu açıklamayı yapmaktaki amacımız da bu siyasi şova yanıt vermek değil, yoğun emek ve heyecanla oluşturduğumuz Markamızın imajının zedelenmesinin ve kamuoyunda oluşabilecek yanlış algıların önüne geçmektir.  Birincisi web platformumuzun adı “Düzce’ye Gelsene” şeklindedir. Öne sürülen “Düzce’ye Gelsene Lan” formatındaki takdimin Video serilerimizde yer alarak kampanyamıza destek olan kamuoyu önderlerimize ve Düzceli hemşerilerimize saygısızlık olduğunu düşünüyoruz. İkincisi “Düzce’ye Gelsene” markası tamamen özgün ve yenilikçi bir yaklaşımdır. Sıradan bir sosyal medya hesabı ile karıştırılmamalıdır. Portal, farklı kategorilerden oluşan bir Düzce Rehberi niteliğindedir. Bu açıdan bakıldığında web sitemiz kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre sürekli güncellenmektedir. Bir diğer mesele de konunun bağlamından koparılmış olmasıdır. Zira ilgili paydaşlarımızla ortak hedefimiz Düzce’nin turizm sektöründe marka bir şehir olmasına katkıda bulunmaktır. Düzce’ye Gelsene web portalı turizm çalışmalarımızdaki enstrümanlardan bir tanesidir. Bu sloganı seçerken marka yönetimi konusunda araştırmalar yapılarak “harekete geçirici” reklam metotları kullanılmıştır. Bu reklam metodunu dünya markası olmuş birçok firma halihazırda kullanmaktadır” açıklamalarında bulundu.

Bıyık: “O pankartın oraya asılmasına asla izin vermeyeceğiz”

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ise, işletmeye asılan pankarta set tepki göstererek, “Biz TSO olarak turizm ile ilgili çalışmalarımızda bireysel hareket etmeyerek, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin de logolarını kullanıyoruz. Bu saygısızlığı yapan kişi, benim aile dostum. Ama buna rağmen, Düzce TSO bizim için çok önemli. Ben Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumsal kimliğini hiç kimseye çiğnetmem. Buna gücüm yetmiyorsa, ben bu koltukta oturmam. Özellikle turizm konusuna büyük önem veren Sayın  Valimiz Selçuk Aslan Cumayeri ilçesinde rafting yaparak, herkesi Düzce’ye davet ediyor. Bu nedenle hiç kimse, ‘Düzce’ye gelsenenin arkasına o cümleyi yazamaz. Ben bu portala yönelik yapılan hakareti odamıza ve portalda yer alan tüm firma sahiplerine yapıldığını sayıyorum. Bu konu ile ilgili de yasal işlem başlattık. Benim şikayetim üzerine Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, o işletmeye giderek o afişi indirdi. O pankartın oraya asılmasına asla izin vermeyeceğiz. Eğer tekrar asarsa, yeniden şikayet ederek zabıta ekiplerini oraya göndereceğim. Eğer Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri bu konuda işlem yapmazsa, Düzce Belediyesi hakkında da şikayetçi olacağız” ifadelerine yer verdi.  

“Kimsenin TSO üzerinden siyaset yapmasına izin vermem”

Bıyık ayrıca, Düzce TSO’nun ilin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkat çekerek, “Düzce TSO siyaset üstü bir kurumdur. Kimsenin TSO üzerinden siyaset yapasına izin vermem” açıklamalarına yer verdi.

Konuşmaların ardından Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce TSO Meclis Başkanı Tanju Acar ve basın mensupları, Türkiye’nin dört bir yanındaki insanlara “Düzce’ye Gelsene” çağrısında bulundular.

HABER: Savaş ARI

KAMERA: Burak GÜR