banner851

banner955

YEMEKLER İHİYAÇ SAHİPLERİNE GÖTÜRÜLÜYOR

Düzce’de Kredi Yurtlar Kurumu’nda israfın önlenmesi amacıyla başlatılan Komşum Projesi dahilinde tüketilmemiş yemekler ihtiyaç sahiplerine gençler tarafından götürülüyor. Farkındalığın ve duyarlılığın artması kapsamında hayata geçirilen proje Türkiye ve Düzce genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Düzce 12.10.2022, 11:30 12.10.2022, 15:13
395

‘Komşum Projesi’ hayata geçirildi

  Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) artan yemeklerin israfın önüne geçilmesi, öğrencilerin duyarlılığının arttırılması ve farkındalık oluşturmak amacıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını amaçlayan "Komşum Projesi" hayata geçirildi. Proje dahilinde yemekhanelerde yemek dağıtımı sonunda tüketilmemiş olan yemekler talep eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

 Projenin Düzce’de de uygulanmasına yönelik adımlar Necla Pekolcay, Konuralp ve Mahpeyker Sultan Yurtlarında atılıyor. Yurtta kalan öğrenciler ve personellerle ihtiyaç fazlası yemekler hijyen kuralları gözetilerek paketleniyor. Hazırlanan yiyecekler gönüllüler aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılarak hem israfın önlenmesi hem de muhtaçların karınlarının doyuruyor. Projenin hem Düzce’de hem de Türkiye genelinde yaygınlaştırılarak büyütülmesi hedefleniyor. ÖNCÜ HABER/İHA

banner844
Yorumlar (0)