banner851

banner614

YENİ LOGO MU, MEVCUT LOGO MU?

Düzce’nin değerlerini yansıtan yeni logo tasarımını Düzceliler’in beğenisine sunan Düzce Belediyesi otobüs renklerinde olduğu gibi logoda da halkın görüşüne başvuruyor. Belediyenin sosyal medya hesaplarından başlatılacak mevcut ve yeni logonun yan yana getirildiği anket çalışması 3 gün sürecek.

banner619
Düzce 27.05.2021, 17:15 28.05.2021, 10:26
1724

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hassasiyetle 6 aydır çalışmalarını bizzat yürüttüğü yeni logo çalışması geçtiğimiz pazartesi günü Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen lansmanla kamuoyuyla paylaşıldı.

Osman Devleti’nin kuruluşunda büyük katkıları olan kumandanlardan Konur Alp Gazi’nin şaha kalkmış bir at üzerinde tasvir edildiği Düzce Belediyesi’nin yeni logosu şimdi de Düzceliler’in beğenisine sunuluyor.

Düzce Belediyesi, kurumsal kimlik oluşturmak ve kenti tarihi dokusuyla bütünleştirmek için Ankaralı bir firmaya hazırlattığı yeni logonun kamuoyu tarafından kabul edilebilirliğini arttırmak amacıyla halkın nabzını tutacak.

Belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden başlatılacak “Yeni logo mu, mevcut logo mu?’ sorusunun yöneltileceği anketin 3 gün süreceği bildirildi.

 

“MARKALAŞMANIN ÖNÜNÜ AÇACAK”

Yeni logo ile Düzce’nin markalaşması için önemli bir adım attıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Konuralp Gazi ilimizin en önemli değerlerinden biridir. Konuralp’te bulunan Antik Kent ve Tiyatromuzun da restorasyonunun ardından sadece ülkemizde değil dünyamızda da tarihiyle tanınmış bir kent olacağız. Bu çerçevede, markalaşma, daha anlaşılabilir ve sade bir tasarım ile Konuralp Bey figürünü yeni logoda kullandık. Ayrıca yine tarihimiz olan Selçuklu güneşini gücün simgesi amacıyla halka olarak düşündük. Bizim için en anlamlı dokunuşlardan biri ise 1881 tasarımı oldu. Bu tasarım ile hem belediyemizin kuruluşu, hem ilimizin plaka numarası hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yılını esas aldık. Sade ve göz yormayan bir logo ile Düzceliler’in karşısına çıktık.” ifadelerinde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, https://twitter.com/duzcebld sosyal medya hesabı üzerinden yapılacak olan anketlerin sonucuna göre belediye meclisinin de karar vereceğini belirterek tüm Düzceliler’i karara katkı sağlamaya davet etti.

Yorumlar (7)
burak 4 ay önce
yeni logonun düzce ile ne bağlantısı var anlamadım tımarlı sipahiler düzceden mi çıkmış
Hasan Hüseyin kaya 4 ay önce
Logo kırmızı çizgimiz kesinlikle olmazsa olmaz
Muhterem Şahsiyet 4 ay önce
Sevgili Düzceliler, Tasarlanan yeni logo Bolu Belediye logosunun aynısı. Bolu Belediye logosunun dış renkleri yeşil, orta kısmında açken bir yapı ve buna bitişik Köroğlu heykeli bitiştirilmiş ve elinde saza benzer bir şey var, Düzce Belediyesi'nin Kırmızı, ortasında ise sadece bir heykel ve mızrak mevcut. Hiç dikkatinizi çekti mi?
Cash81 4 ay önce
Markalasmanın önünü tezek dökerek açmıştınız tüm türkiye biliyor
Berat 4 ay önce
Tabi ki ilk logo
Resul İnan 4 ay önce
%70 yeni logo ya oy gözüküyor , manipüle edilmiş twiter anketleriyle demokrasi şovu kasarlar şimdi de, anket eski mi yeni mi diye yapılır, 3-4 aday olur halk seçer madem değişecek.
vatandaş 4 ay önce
ilk logo