banner851

banner955

“YIL SONUNA KADAR YENİLEYİN…”

Düzce Valiliği, yeni tip ehliyeler ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, yeni tip sürücü belgelerinin yenilenme işlemlerinin İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerince yapıldığı hatırlatılarak, Düzce Vatandaşların yıl sonuna kadar ehliyetlerini yenilemesi gerektiği bildirildi.

Düzce 15.06.2022, 17:43 16.06.2022, 11:11
8413
“YIL SONUNA KADAR YENİLEYİN…”
banner986

Eski tip ehliyetlerin değiştirilmesi için verilen süre 2022 Aralık ayında sona erecek. Yıl sonuna kadar yenilenmeyen eski sürücü belgeleri, geçersiz sayılacak. Ehliyet yenilemek için gerekli evrakların önceden hazırlanarak Düzce İl ve İçe Nüfus Müdürlüklerine götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması zorunlu.

Konuya ilişkin Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Düzceli vatandaşlardan yıl sonuna kadar ehliyetlerini yenilemeleri gerektiğini, aksi taktirde tanınan süre sonunda eski ehliyetlerin geçersiz olduğu belirtildi.

Açıklamada, “02.04.2018 Tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgelerinin yenilenme işlemleri İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerince yapılmaktadır. Eski tip sürücü belgelerinin 31.12.2022 tarihine kadar yeni tip sürücü belgesi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Düzce İlimizde tüm İlçe Nüfus Müdürlüklerimize ve Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüze  (Düzce Merkez-Akçakoca İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü randevu ile çalışmaktadır.) "Sürücü Olabilir" sağlık raporu, 1 adet biyometrik fotoğraf, 15 TL ücret (belirtilen bankalar ve PTT kanalıyla ödenebilir) ile ALO 199 veya randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alınarak başvuruda bulunabilir” denildi.

Yorumlar (3)
servet 3 hafta önce
ne geregi var vatandaşa aziyet 50 senelik ehliyet degişiyor sacmalık bu
R.H 3 hafta önce
hani bunlar nüfus kartıyla ehliyeti birleştirecekti? sonrada onu yaparız olsun
Vatandaş 3 hafta önce
Para lazım galiba
24
açık