banner851

banner955

YOLLARDA DURUM FELÇ!

Düzce’de hafta ortasından bu yana etkili olan kar yağışı dün şiddetini arttırdı. Gece boyunca lapa lapa yağan karın yolları kapatması yine hayatı felç etti. Düzce merkez ve Bahçeşehir Bölgesi’nde açılmayan ara yollar geçit vermedi. Yine Düzce’nin Yığılca başta olmak üzere Kaynaşlı ve Gölyaka ile merkezde 200'ün üzerinde köy yolu ulaşıma kapandı.

Düzce 23.01.2022, 10:16 23.01.2022, 13:23
2538
YOLLARDA DURUM FELÇ!

Düzce yine yoğun kar yağışına teslim oldu. Dün başlayan ve gece şiddetini daha da arttıran kar, günlük hayatı olumsuz etkiledi.

Düzce Belediyesi, İl Özel İdaresi ve karayolları ekipleri kapalı yolları açmak için yoğun mesai harcıyor. Yol ve kaldırımların karla kaplanması nedeniyle sürücü ve yayaların yollarda çile yaşadığı kentte, adeta beyaz esaret yaşanıyor.

Şehrin yüksek kesiminde bulunan Bahçeşehir Bölgesi ile merkezdeki birçok mahallede sadece ana arterlerin açılması, ara sokaklarda karın yollarda geçit vermemesine neden oldu.

Merkezdeki birçok noktada 30 santimetreyi aşan kar, hayatı felç etti. Ekiplerin yolda karla mücadelesi aralıksız devam ediyor.

Öte yandan merkez ve ilçelere bağlı 202 köy yolu da kar yüzünden geçit vermiyor. Kapalı yolları açmak için kontak kapatmadan 7/24 çalışan özel idare ekipleri, yolları tekrar ulaşıma açmak ve açık tutmak için yoğun mesai harcıyor. Etkili yağışta cadde ve sokakların karla kaplı kalması ve buzlanma yüzünden eleştirilerin odağın yerleşen Düzce Belediyesi de karla mücadelede görevli ekipleri arttırma yoluna gitti.

Yine D-100 ve D-655 kara yolları ile Anadolu Otoyolu’nun Düzce-Bolu kesiminde ağır tonajlı araçların zaman zaman geçişine izin verilmezken gerekirse zincir takılması uyarısı yapılıyor. Yine Akçakoca yolu ve Bolu Dağı mevkiinde kar lastiği olmayan araçların geçişine izin verilmiyor.

Yoğun yağışın devam etmesi şehrin dört bir yanında süren karla mücadele çalışmalarını zorluyor.

Yorumlar (6)
Yunus 11 ay önce
Cahiller tokyonun yüz ölçümü ve nüfusu ile bir karşılaştırma yapın da sonra esaret diyin ..Keles de zamanında afet demişti kurnaz bunlar. Tokyonun başına doğa olaylarından gelmeyen yok adamlar yine afet demiyor . Ve hayat durmuyor . Biz bu işi yapamiyoruz demiyorsunuz da esaret diyip afet diyip işin içinden çıkıyorsunuz ..
vatandaş 11 ay önce
Niye esaret diyorsun be cahil kişi rahmet rahmet yagmayinca yağsın dersiniz sonra yağar esaret yazık size ya yazık
Alya 11 ay önce
Şu Allah’ın rahmetine nimetine Esaret demeseniz bi zahmet. Sonra kar yağmayınca kuraklık falan deyip meydanlara çıkıyorsunuz.
Üçüncü Ada 11 ay önce
Sanki kapalı köy yolu anasını satayım muhtar oturduğu sokağı bile temizletmekten aciz dünya bankasında sadece valinin kapısı açık 20 sene sana muhtarlık yeter Önümüzdeki seçimlerde Seçilmemen için elimizden geleni yapacaz 3.ada olarak
Oktay81 11 ay önce
Öncü tv de Olmasa Bizim sokağaı göremicez teşekürler öncü :)
Kar 11 ay önce
Yagmassa yağmadı yağar esaret hesinbereket duzelicez inşallah su olaylar bu bitsin
Yeni Sayımız