banner851

banner614

“ZİMEM GELENEĞİ YAŞATILMALI”

banner619

Düzce Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Vildan Şamandar, ekonomik olarak zor durumda olan vatandaşlar için ramazan ayında “zimem” geleneğinin yaşatılması gerektiğini ifade ederek hayırseverlere seslendi.

banner846
Düzce 23.04.2020, 14:35 23.04.2020, 14:52
8658
“ZİMEM GELENEĞİ YAŞATILMALI”
banner844

Osmanlı kültüründen kalan güzel bir gelenek olan “zimem” geleneğinin bu ramazanda yaşatılması için  Düzce Bakkallar ve  Bayiler  Esnaf Odası Başkanı Vildan Şamandar, hayırsever vatandaşlara seslendi.

Bu ramazan ayında bakkala borcunu ödeyemeyen ya da ödemekte güçlük çeken ihtiyaç sahiplerinin borçlarını hayırseverlerin üstlenmesini isteyen Şamandar “bu güzel ayda zekatını vermek isteyen iş adamlarımıza hayırsever vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum” dedi.

“Zimem geleneğinin yaşatılması için hayırseverlere sesleniyorum”

  Düzce Bakkallar  ve  Bayiler  Esnaf Odası Başkanı Vildan Şamandar yaptığı açıklamada şunları aktardı:  “Veren elden alan elin, alan elden veren elin haberdar olmadığı, Osmanlıdan kalan güzel bir gelenek olan “Zimem” geleneğinin yaşatılması için hayırseverlere sesleniyorum.
 

Başı Rahmet Ortası Mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan maneviyatımızın yükseldiği bu güzel ayda zekatını vermek isteyen iş adamlarımıza hayırsever vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Gelin bu Ramazan ayında bakkala borcunu ödeyemeyen ya da ödemekte güçlük çeken ihtiyaç sahiplerinin borçlarını ödeyelim.
 

Müslümanlar olarak hepinizin imtihandan geçtiği şu zor günlerde bakkallara ödenemeyen borçların ödenerek veresiye defterlerinin satın alınması hayır yapmak isteyenler için bir fırsat olacak, ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız ise rahat bir nefes alacaktır.
 

Allah hepimize mübarek Ramazan ayını sağlıklı bir şekilde geçirerek bayrama kavuşmayı nasip etsin. Bu vesileyle 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının Milletimize, şehrimize, esnaflarımıza ve tüm İslam alemine hayır ve sağlık getirmesini diliyorum. “

Yorumlar (2)
Düzceli 1 yıl önce
Siz öncelikle pide fiyatlarina çare bulunuz...
Bekir 1 yıl önce
Bu bakkallar odasının adını şamandar lar odası olarak değiştirelim.
25°
parçalı az bulutlu