TABAN FİYATLARI 100 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI… TABAN FİYATLARI 100 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI…

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi" hakkında tebliğ (2023/5) kapsamındaki başvurular sonucunda İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Bakanlık tarafından Düzce genelinde 12 proje uygun görüldü.

Bu kapsamda İl Müdürlüğü toplantı salonunda “Uzman Eller Projeleri'nde hibe almaya hak kazanan 12 girişimci ile İl Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun; “Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesi projesi kapsamında İlimizde kabul edilen 12 projenin toplam proje bedelinin 3 milyon 462 bin TL olduğu, buna karşılık 3 milyon TL'si hibe olarak girişimcilerimize sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.

20230809A

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Uzun; “hibe almaya hak kazanan 12 projenin 6 tanesi Arıcılık, 4 tanesi Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve 2 tanesinin ise Süs Bitkisi Yetiştiriciliğine yönelik yatırımları kapsamaktadır" dedi.

Desteklenecek projeleri hayata geçirecek girişimcilere başarılar dileyen İl Müdürü Esra Uzun, Destekten yararlanacak olan meslektaşlarının projelerini uyguladıkları yerlerde örnek yatırımlar olmasını temenni ederek, uygulanacak projelerin Düzce ve ülke tarımı için hayırlı olmasını diledi.​

Haber – Ahmet Çelik