2022-2023 eğitim öğretim yılının, 12 Eylül 2022’de başlayan ve 20 Ocak’ta sona eren birinci döneminin ardından Türkiye genelinde okullar 6 Şubat’ta açılacaktı. Ancak, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te yaşanan ve bölgedeki pek çok ili etkileyen depremler ve iklim şartları nedeniyle yarıyıl tatilinin ardından eğitim-öğretim faaliyetlerine 20 Şubat’a kadar ara verildi.

Düzce genelinde okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ile liselerde öğrenim gören 73 bin 084 öğrenci,  Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine, çalacak ders zilinin ardından yarın başlayacak.

EN ÇOK KİTAP OKUYAN OKUYUCULARA ÖDÜL VERİLDİ EN ÇOK KİTAP OKUYAN OKUYUCULARA ÖDÜL VERİLDİ

Okulların açılması nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın Düzce Valiliği’ne gönderdiği genelge doğrultusunda İl Genelinde geniş güvenlik önlemleri alınacak. Emniyet ve Jandarma ekipleri İl Genelinde özellikle servis araçlarına yönelik denetimler yapacak. Denetimlerde, kural tanımayan ve eksik evrakı bulunan servis şoförlerine göz açtırılmayacak.

Depremler nedeniyle YKS ve LGS sınavlarına ilişkin de kararlar alındı. Bu yıl yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava katılacak öğrenciler 8’inci sınıfa ait sınava esas derslerin, ilk dönem sonuna kadar işlenen, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2023-YKS) katılacak öğrenciler ise 9, 10 ve 11’inci sınıflara ait sınava esas derslerin tamamı ile 12. sınıfa ait sınava esas derslerin ilk dönem sonuna kadar işlenen konu, kazanım ve açıklamalarından sorumlu olacak.