Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Polis ve Jandarma ekiplerinin il genelindeki uyuşturucu ile mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Düzce kent merkezinde uyuşturucu ticareti yaptığı tespit eden bir D.B isimli şahıs, Düzce Jandarma Komutanlığı’na bağlı Narkotik Timleri tarafından teknik ve fiziki takibe alındı.

33d1af69-9fe4-4cd7-83fb-dfd959418710

D.B’nin kullandığı 81 GB 976 plakalı aracı Konuralp Çiftepınarlar Mahallesinde durduran jandarma ekipleri araç içerisinde yaptıkları aramalarda bir miktar uyuşturucu madde bulundu. Bunun üzerine gözaltına alınan G.B’nin Şehit Hüseyin Kıl Mahallesindeki ev adresine baskın düzenleyen jandarma ekipleri yaptıkları aramalarda, üç ayrı fişek halinde 19 gram Metamfetamin,  iki ayrı fişek halinde 7 gram Bonzai, 1 gram Kubar Esrar Maddesi, 1 adet 7,65 çapında ruhsatsız Tabanca ile 1 adet Kuru Sıkı Tabanca ele geçirdi.

D.B. Düzce İl Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından sevk edildiği Düzce Adliyesi’ndeki Mahkeme tarafından Tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Öte yandan, şahıstan uyuşturucu satın alan 2 şüpheli hakkında ise Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Yapılan ara aramalarda ise 2 şüphelinin üzerinden 11 gram Metamfetamin, 8 gram Bonzai ve 1 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.

HABER: Savaş ARI