Düzce’de zehir tacirlerine yönelik Emniyet ve Başsavcılığın koordineli mücadelesi, zehir tacirlerine nefes aldırmıyor.

Birçok gencin hayatında geri dönülmez hatalara neden olan, onları ailesinden ve sosyal hayatından koparan uyuşturucu illetiyle mücadelede atılan adımlar, başta anne babalar olmak üzere her kesimin takdirini kazanıyor.

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, göreve geldiği günden bu yana uyuşturucuyla mücadele konusuna hassasiyetle eğildiğini her fırsatta dile getiriyor.

Bu çerçevede Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Ekiplerince Çay Mahallesi 646’ncı sokakta bulunan M.A. isimli şahsa ait bir eve operasyon düzenlendi.

Düzenlenen operasyonda 30 parça halinde toplam 6 kilo 250 gram Bonzai diye tabir edilen, Sentetik Kannabinoid, 448 adet lyrica isimli sentetik ecza hapı, 1 adet hassas terazi yakalandı.

Ayrıca Uyuşturucu madde paketlemek için kullanılan 20 parça malzeme, 1 adet 9x19 ruhsatsız tabanca ve aynı çapta 4 adet fişek ele geçirildi.

0a759c49-d060-4b74-84c7-744aa0f8db37

Öte yandan Şüpheli M. A.’nın Düzce’deki tüm Bonzai trafiğini yöneten kişi olduğu öğrenildi.

Şüpheli şahıs M.A. 30 Ağustos Çarşamba günü gözaltına alınarak Emniyete götürüldü. Şüpheli M.A.’nın Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle yargılanmak üzere adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Haber – Ahmet Çelik