Düzce’yi milliyetçi, çalışkan, adaletli, dürüst, çağdaş, kalkınmacı, katılımcı ve şeffaflık ilkeleriyle yöneterek, halkın özlemini duyduğu kucaklayıcı bir başkan olmaya söz veren MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, sandık başına gidilmesine sayılı günler kala, kaybetme korkusu yaşayan AK Parti taraftarlarının algı oyunlarına başlamasına sert tepki gösterdi. Hemşehrilerinden gördüğü yoğun destekle birlikte Düzce’yi sorunlardan arınmış ve gelişen bir şehir yapacağını vurgulayan Eser, zafere giden yolu baltalamak isteyen kesimlerin ‘MHP, AK Parti’yi destekliyor.’ şeklinde yalan-yanlış söylemlerde bulunduğunu belirterek, halka ‘Sakın inanmayın!’ çağrısı yaptı.

                                                  

565F063C 878C 4Ac1 87Fb 7F9791Ec4B3F

31 Mart Yerel Seçimleri için son günlere girilirken, yerel hizmetleri vatandaşa en etkili biçimde sunmak için göreve talip olan ve kendisini ‘proje insanı’ olarak tanımlayan MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, halkla bütün olan ve ihtiyaçlarını yakından takip eden bir yerel yönetici olmaya söz veriyor.

B4Ddb632 9Fad 4527 9124 4513D6D96150

BU MEMLEKETTE DOĞDUM, BÜYÜDÜM, ÇALIŞIYORUM: TÜM SORUNLARI BİLİYORUM

Esnafından vatandaşına, STK’lardan fabrikalara kadar ziyaret ettiği adreslerde, Düzce’de doğup büyüyen ve bu şehirde ekmeğini kazanıp istihdam sağlayan biri olarak memleketinin tüm sorun ve eksikliklerini iyi bildiğini her fırsatta dile getiren Başkan Adayı Eser, uzun süredir hayata geçirilemeyen Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hem şehrin dokusunu yansıtacak hem de her kesimi memnun edecek şekilde uygulayacağını aktardı.

5Cb4Cf24 4634 4832 B3C5 Df17B38Ef4B4

‘ÇOK GEÇ KALINDI AMA BİZ EN YAKIŞANI YAPACAĞIZ’

Sanayi sitesi sorunlara hakim olduğunu ve çözüm yollarını da iyi bildiğini anlatan Eser, “Seçim çalışmalarında eski ve yeni sanayi sitesini gezme imkanım oldu. Yeni sanayide alt yapılar yok. Eski sanayide depremle ilgili binaların iyi olmadığını görüyorum. Diyorlar ki “Başkan olursan eski sanayi sitesini kentsel dönüşüm yapabilir miyiz?” Eğer kentsel dönüşüm yapılırsa yollar genişleyecek. 100 dükkan, 50 dükkana düşecek. Hangi hak hukukla 50 dükkanı vereceksiniz? Eski sanayi ve yeni sanayi sitesi komple yıkılacak. Küçük Sanayi Sitesi’nin kuzey cephesine bin 500 kişilik modern bir sanayi sitesi yapılacak. Modern bir yaşam alanı sunacağız. Bankaların olduğu, kafelerin, lokantaların olduğu, yeşilliğin ve sosyal aktivitelerin olduğu bir mekan yapacağız. Bu geç kalınmış bir proje. Düzce’yi canlandırmamız gerekiyor.” dedi.

061C99Ff 6Ea2 4527 A8B8 C4E4807Db48E

SOKAK HAYVANLARI SORUNUNA MERHEM: HAYVAN OTELİ

Düzce’de sürüler halinde gezen ve zaman zaman yaşanan saldırı olayları nedeniyle halkı tedirgin eden sokak hayvanları sorununa yönelik konuşan Eser, “Başıboş köpeklerin hepsini toplayacağız. Yeni bir mekan yapacağız. Köpekleri ormana bırakamayız, yaşayamazlar. Vatandaşlara alışmışlar. Artan yemekleri hayvan çiftliği yapıp buralara ulaştırmaya çalışacağız. Hayvan Oteli yapacağız. Vatandaş tatile giderken hayvanını bırakacak. Döndüğünde geri alacak.” şeklinde konuştu.

71501B56 8C53 4Aff Befa 7Db843A26D09

“İTTİFAK ALGISINA SAKIN İNANMAYIN”

Seçimlere az bir zaman kala algı kesimlerinin yine devreye girdiğini ve ‘ittifak’ söylemlerini suni gündem oluşturarak alevlendirmeye çalıştığını aktaran MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, bu konuya şu ifadelerle son noktayı koydu:

“Neymiş? İttifak varmış. Düzce’de ittifak yok. AK Parti Düzce Belediye Başkanı Adayı Faruk Özlü, MHP Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser’dir. Bu gibi algılara kanmayın, inanmayın. Sahada ‘MHP, AK Parti’yi destekliyor.’ diye dedikodular var. Sakın buna inanmayın. Bu troller algı yapmaya çalışıyor. Sosyal medyada olsun, sahada olsun. Biz inanın maddi-manevi kazanmak için her şeyi yapıyoruz. Düzce’de değişim şart. Değişim olacaksa adres belli. İnşallah 31 Mart seçimlerini alacağım.”

SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ SEÇİMİ KAYBEDEN YEĞEN, YSK’YA İTİRAZ ETTİ

Ab6Dfbdb 9E20 411E B71E 89939E8808Ad

GÜLOĞLU’NA BAŞKANLIK DERSİ: BELEDİYE BAŞKANI DÜZCE’YE HİZMET EDER, SORUNLARI ÇÖZER

Yeniden Refah Partisi Adayı Davut Güloğlu’nu söylemleri üzerinden eleştiren Eser, “Neymiş? Sanatçı çıkmış, halkın sesi olacakmış. Seçilen belediye başkanı emeklinin maaşını mı arttıracak, asgari ücreti mi çoğaltacak? Bu tür algılara inanmayın. Belediye başkanı Düzce’ye hizmet etmek, sorunlarını çözmek için geliyor.” ifadelerini kullandı.

E8 B E E112 B126 4 B A E 8 B66 A E6956 C15645