Düzce’de ekmeğe yüzde 50 zam geldi. Düzce Fırıncılar Odası tarafından, artan maliyetler gerekçe gösterilerek alınan zam kararı, yarından itibaren geçerli olacak. Ekmek fiyatlarının zamlanması ile birlikte tekli ekmek gramajı ise 200’den 220 grama yükseltilecek. Düzce Belediyesi Halk Ekmek Büfelerinde ise tekli ekmek 5 TL 75 kuruştan satılacak.

Alınan zam kararı ile ilgili Öncü Haber Merkezi’ne konuşan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, Düzce’de uygulanacak olan yüzde 50’lik zammın tüm ekmek çeşitlerini kapsayacağını söyledi. TMO’nun fırıncılara yönelik un desteğini geri çekmesinin ve işçi, doğalgaz ile elektrik fiyatlarının yükselmesinin bu zamda etkili olduğunu belirten Korkmaz, “Bu zammı yapmak zorunda kaldık. Bildiğiniz gibi TMO daha önce fırıncılara ucuz un desteği veriyordu. Bu desteğin kaldırılmasının ardından, un fiyatları büyük oranda artışa geçti. Biz fırıncılar maliyetlerimizi bile çıkartamaz hale geldik. Bunun yanında asgari ücret, elektrik ve doğalgaza getirilen zamlar da bizim belimizi büktü” dedi.

Öte yandan, Düzce’de yaşanan sel felaketinin izleri silinmeye çalışılırken, ekmeğe getirilen zam, vatandaşların tepkisine neden oldu.

HABER: Savaş ARI