Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO) yeni yönetiminin göreve gelmesi ile birlikte oda da ilkler yaşanmaya devam ediyor. Düzce’deki tüm kurumlarla birlik ve beraberlik içerisinde çalışan DTSO yönetimi, özellikle ilin dünya kamuoyunda bacasız sanayi olarak gösterilen turizm alanında adının duyurulması için çok önemli çalışmalara imza atıyor.

4F3Df287 0C54 49Cd Bc6F 20Dd8Fe3Befe

DTSO’da tüm bu baş döndüren gelişmeler yaşanırken, Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, düzenlenen Aralık ayı son meclis toplantısında, müjde üzerine müjde verdi.

Düzce’de geniş kapsamlı turizm fuarı düzenleyeceğiz”

414820694 18220468834267780 29002686157783194 N

Düzce’de, şehrin tüm dinamikleri ile birlikte 2024 yılı içerisinde geniş kapsamlı turizm fuarı düzenleyeceklerini kaydeden Bıyık, bunun içinde gerekli görüşmelere başladıklarını belirterek, “2023 yılına şehrin 3 dinamiği turizm alanında çok büyük çalışmalara imza attı. Hatta 2024 senesinde Düzce’de bir turizm fuarı yapacağız. Bunun görüşmesini de yapıyoruz, İstanbul’dan bir firma gelecek. Bakan Bey ile görüştük bu konuyu. Çok geniş kapsamlı, büyük bir turizm fuarı yapmayı düşünüyoruz. Bu anlamda da eskiden Valilik, Düzce Belediyesi, Turizm Müdürlüğü herkes kendi kafasına göre iş yapıyordu. Ama bu birliktelik şu anda Düzce’de tam anlamıyla sağlanmış durumda. Artık tüm kurumlarla ortak yapıyoruz her şeyi” ifadelerine yer verdi. 

“İzmir fuarında odanın kasasından para çıkmadı”

415198974 18220468843267780 6352325112886489819 N

Yaklaşık bir ay önce İzmir’de düzenlenen ve Düzce’nin damgasını vurduğu fuarda TSO’nun kasasından para harcamadıklarını aktaran Bıyık, “Biz İzmir Fuarına katıldık, biz Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak katılsaydık bu fuara 500 – 600 bin TL masraf edecektik. Ama hiç masrafsız yaptık bunu. Çünkü Bakan Bey’e rica ettim ben, Bakan Bey’in talimatıyla Düzce Belediyesi standında bize de yer ayrıldı, sanki fuara direk katılıyormuşuz gibi ve yapmak istediğimiz tüm tanıtımları orada gerçekleştirdik. Yani çok ses getiriyoruz, ama öyle yüksek meblağlarda paralar harcamıyoruz” şeklinde konuştu.   

“Balkan ülkeleri iş dünyası ile ikili görüşmeler gerçekleştirdik”

TOBB Genel Başkanı Rıfat Hisacıklıoğlu ile katıldıkları Balkan Ülkeleri Odalar Birliği Genel Kurulunda, Balkan ülkelerinde ki iş dünyası ile ikili görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan Bıyık, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisacıklıoğlu ile Yunanistan’da gerçekleştirilen Balkan Odaları Birliği Genel Kurulu’na katıldık. Burada da Balkan ülkelerindeki yatırım potansiyelleri üzerine, oradaki Oda Başkanları ile ikili görüşmeler yaptık. Tabii bunlar uzun süreç isteyen işler. İş insanları ile birlikte gitmek lazım, sadece Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak değil. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun altyapısını hazırlayıp, Balkan ülkelerinde yatırım yapmak isteyen yatırımcılarla beraber bir gezi de düzenlenebilir. Bunun da altyapısını inşallah hazırlayacağız”ifadelerini kullandı.

“Bundan sonra Düzce TOBB’da da damga vuracak”

İş İnsanı Ferit Mutlu’nun Batı Karadeniz Bölge Başkanı olarak seçilmesini de masaya yatıran Bıyık, bundan sonra Düzce’nin de TOBB’da ağırlığının olacağına dikkat çekerek, “Düzce TSO yönetiminden tarihte ilk defa TOBB Genç Girişimciler Kurulları Bölge seçimlerinde Batı Karadeniz Bölge Başkanı olarak seçildi. Ferit Mutlu kardeşimiz, hakikaten kendisi de çok çalıştı. TOBB Genel Başkanı Rıfat Bey ile biz uçaktayken ben “Sayın başkanım; biz adayız Genç Girişimcilerde dedim.’ Ben Ferit arkadaşımızı kendisine tanıtım, o da ‘Tamam’ dedi. Bu yüzden tabii bu konuda Rıfat Bey’in de katkısı ve emeği var. Bu Düzce için çok önemli bir gelişme. Yani bu yönetimde olabilmek çok önemli, çünkü bu illerin içinde büyük şehirler de var. Bunların içinden Ferit Mutlu kardeşimizin başkan olması çok önemli, çünkü inşallah Düzce TOBB’da da damgasını vuracak diye düşünüyorum. Yine Düzce TSO tarihinde ilk defa Murat Taştepe kardeşim de bir komisyonda görev alıyor. Düzce için bu da çok önemli, bugüne kadar Düzce’de bunlar yapılmamış. Bunun için biz bunları çok önemsiyoruz” açıklamalarında bulundu.  

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı