Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketlerinden birisi olan, Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem felaketinde büyük bir yıkımın gerçekleştiği 10 ilden getirilen depremzedelerin tüm ihtiyaçları Düzce Valiliği koordinesinde ilgili kurumlar tarafından karşılanmaya devam ediyor.

Asrın felaketleri arasında gösterilen deprem felaketlerinde evlerini kaybeden veya evleri hasar alan 5 bin 43 kişiden 4 bin 299 kişi yakınlarının yanında barınırken, 744 kişi ise KYK Yurtları, otel ve pansiyonlarda misafir ediliyor.

2 büyük felakette evlerini kaybeden veya evleri ağır hasar alan depremzedeler için itiraz süreci devam ederken, Düzce'de misafir edilen depremzedeler için ise Düzce Valiliği harekete geçti. E- devlet üzerinden itiraz edemeyen vatandaşlar için valilik koordinesinde Düzce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü bünyesinde Hasar Tespit İtiraz masaları kuruldu. Depremzede vatandaşların bu masalardan hasar tespit ile ilgili başvurularını yapabilecekleri bildirildi.

İtiraz kabul işlemi başlayan il ve ilçeler şu şekilde açıklandı:

Kilis geneli, Malatya, Doğanşehir, Akçadağ, Kale, Doğanyol, Battalgazi, Yeşilyurt, Arguvan, Yazıhan, Adıyaman geneli, Sivas- Gürün İlçesi.

HABER: Savaş ARI