Olay Düzce Merkez’e bağlı Sallar Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre perşembeyi cumaya bağlayan gecenin ilerleyen saatlerinde N.Y.'ye ait evin çatısından bir anda alevler yükselmeye başladı.

AW020533_08

Rüzgarın etkisiyle alevler yandaki eve sıçradı

Rüzgârın da etkisiyle alevler yan tarafta bulunan U.Y.'ye ait eve, oradan da 2 katlı samanlık ve ahıra sıçradı. Samanlık bir anda alev topuna döndü. Yangını görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi intikal etti. İlçe ve beldelerden de yangın söndürmek için takviye bölgeye sevk edildi.

AW020533_01

2 ev ile 1 ahır yandı

Alev alev yanan samanlıkta defalarca çökme riski ortaya çıkarken itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı. Yangın ekiplerin dakikalar süren müdahalesiyle güçlükle söndürülerek kontrol altına alındı. Olayda 2 ev, 1 samanlık ve ahır, 1 traktör, 1 motosiklet ve 1 elektrikli bisiklet yanarak kullanılamaz hale geldi.

AW020533_13

D- 655 KARA YOLU'NDA KAZA D- 655 KARA YOLU'NDA KAZA

2 kişi dumandan etkilendi

Yangının oluşturduğu dumandan etkilenen 2 kişi ise olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırıldı. Yangının çıkış nedeninin belirlemek üzere soruşturma başlatıldı.

AW020533_10

İHA / Öncü Haber Merkezi