Düzce’de etkili olan 2 gündür etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Melen Çayı’nın su debisi yükseldi. Melen Çayı’nın taşması ile birlikte, Konuralp’te bulunan taş ocağı şantiyesi sular altında kaldı.

kyur

O sırada şantiyede bulunan Konuralp eski Belediye Başkanı İbrahim Aykut ve 5 çalışanı, durumu Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirerek yardım istedi.

1-72

İhbar üzerine şantiyenin bulunduğu bölgeye çok sayıda  AFAD, polis, sağlık ve Düzce Belediyesi İtfaiye ekipleri sevk edildi.

2-90

Lastik botla bölgeye gelen AFAD Arama Kurtarma ekipleri, yaptıkları hazırlıklarının ardından lastik botla Aykut ve çalışanlarını kurtararak güvenli bölgeye getirdi.

2-91

Kurtarma operasyonunun ardından kendisini kurtarmak için seferber olan bütün ekiplere teşekkür eden Aykut, “Birlik ve beraberlik içersinde bizi kurtarmak için seferber olduğunuz için tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. Biz böyle bir ve beraber olduğumuz sürece, bizi hiç kimse ayıramaz. Yüce Allah’a bizi sağ salim kıyıya çıkardığı için şükürler olsun. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı