Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) son hava raporuna göre bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları etkisini iyice arttırarak çarşamba günü tüm yurtta zirve yapacak.

Hissedilen sıcaklık 45 derece olacak

Düzce’de de sıcaklık rekor değere ulaşacak. 9 Temmuz günü aşırı sağanakların ardından sel felaketini yaşayan kenti bu kez de yüksek sıcaklık vuracak. 26 Temmuz Çarşamba (yarın) günü Düzce’de termometreler 40 dereceyi gösterecek. Yüksek nem oranıyla birlikte gün içinde hissedilen sıcaklık 45 dereceye kadar çıkacak. Bu değerlerle kentte bu yılın en sıcak günü kayıtlara geçecek.

Meteoroloji: Dışarı çıkmayın!

Öte yandan sıcak hava dalgası nedeniyle Meteoroloji vatandaşları uyardı. Başta kronik rahatsızlığı olanlar ile yaşlı ve çocuklar olmak üzere vatandaşlar günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 arasında dışarı çıkmamaları ve açık alanda bulunmamaları konusunda uyarıldı.

Perşembe gök gürültülü sağanak geliyor

“ALIŞ FİYATIMIZ YÜKSEK OLUNCA SATIŞ FİYATIMIZ DA YÜKSEK OLUYOR” “ALIŞ FİYATIMIZ YÜKSEK OLUNCA SATIŞ FİYATIMIZ DA YÜKSEK OLUYOR”

Çarşamba günü kavrulacak olan Düzce'de perşembe günü ise sıcaklıklar 10 derece birden bekleniyor. Ayrıca kentte gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Cuma günü de sağanak yağış beklenen kentte aynı gün en yüksek sıcaklık 29 derece olarak ölçülecek.