Vali Cevdet Atay yaptığı konuşmada, “Çanakkale Zaferi zor bir mücadele sonunda kazanılan ve Türk tarihinde destek olarak nitelendirilen bir zaferdir.

AW850591_04

Çanakkale, Türk ulusunun bağımsız ve hürriyet söz konusu olduğu zaman ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek hatırlatacak anıt cephedir.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emanet etmiş olduğu tarihi zaferi her sene olduğu gibi bu sene de gurur ve minnet duygularının içinde anmak için bir aradayız.

AW850591_03

Çanakkale ruhu aziz milletimizin hiçbir engel tanımama husussundaki azminin birlik beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığın göstergesidir.

Bugün üzerinde yaşadığımız mukaddes vatanı bizlere emanet eden ülkemizin birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden siz kahraman vatan evlatlarına duyduğumuz şükran ve minnet duyularımızı ifade etmek için huzurunuzdayız.

AW850591_02

 Çanakkale zaferinin 108. Yıldönümünde üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete irtihal eden kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet minnet ve özlemle yâd ediyorum ruhları şad mekânları cennet olsun” ifadelerinde bulundu.


Program Kur'an-ı Kerim okunması ve dualar edilmesinin ardından, Şehit Kabirlerinin ziyaret edilerek karanfil bırakması ile son buldu.

Öncü Haber (İHA)