Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda Belediye Başkanı Özlü’nün katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Özlü Düzce’nin turizm alanında daha çok ön plana çıkması gerektiğini vurguladı. Yatırımcıların tuizm alanına yönelmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Özlü, Belediye olarak her zaman yatırımcıların arkasında olacaklarını belirtti.

343449464_1226432001565577_5394407495819424777_n

“MÜZEYİ 25 – 30 DÖNÜM BİR ALANA TAŞIYACAĞIZ”

Düzce Konuralp Müzesi’nin daha büyük bir alana taşınması için çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Özlü, “Turizmde çok bakiriz. İçinizde parası olan turizme yatırım yapsın. Biz bu şehre her hafta 10 kişi getirmeyi hedeflemeliyiz. Bu şehre dışardan adam gelirse bu şehir canlanır. Mesela biz Konuralp’i kazıyoruz, çok güzel ilerledik orada. Şimdi biz orayı kazıyoruz ama kazdığımız zaman orasının bir destaraysan merkezi olması lazım. Kazıların yüzde 70’i bitti, yüzde 30’u kaldı. Onu bu sene bitireceğiz. Bu sene 1 milyon 800 bin lira bir para ödeyeceğiz belediye olarak ve restorasyon projesi yaptıracağız.  Orası güzel bir restorasyon merkezi olacak. Otobüslerle açıktan buraya adam gelmesi lazım. Müzemiz var çok küçük. Müze ile Antik Tiyatro arasında arabaya binsen çok kısa, yürüsen uzun. Eski tekel binasının aşağısında 25 – 30 dönüm kadar bir yer var ve orayı kamulaştıracağız. Müzeyi oraya taşıyacağız. Orada bir meydan, otopark olacak. Otobüs geldiğinde otoparka park edecek, müzeyi gezecek, Antik Tiyatro’ya gidecek, yemeğini yiyecek, sonra ayrılacak” dedi.

thumbs_b_c_853917aac879db3aaacb96cc32554291

“DÜZCE’NİN TURİZM POTANSİYELİNİ TETİKLEYECEĞİZ”

Düzce’nin ticaret alanında canlanmasına turizmin büyük katkı sunacağını söyleyen Başkan Özlü, “Konaklama çok önemli. Konakladığı zaman para bırakıyor diyorlar. Bizim insanları konaklatmamız lazım. Onu için sizden rica ediyorum, imkanı olan konaklama için yerler yapsın. 5 yıldızlı, taştan oteller değil, şömineli, ahşap, bungalov, orman içerisinde, deniz görebilen yerler olması lazım. Bunları sizler yapın. Belediye olarak Aydınpınar’ı yapıyoruz. Şimdi orayı biz kendimiz yapacağız. Düzce BELTUR’u o yüzden kurduk, Düzce’nin turizm potansiyelini tetikleyeceğiz.

“SAPANCA VE BOLU ARASI TURİZMDE ÇOK BAKİR KALIYOR”

Termal turizm diyorlar ama biz hamamcılık yapamayız. Onu siz yapacaksınız, yatırımcı yapacak. Biz sizlere devletten alınması gereken izinler, mümkünse krediler konusunda sizlere yardımcı olacağız. Çok rica ediyorum, imkanı olan arkadaşlar turizm alanında yatırım yapsınlar. Bizde tanıtım için belediyenin bütçesinden para harcayacağız. Her hafta Düzce’ye 10 bin kişi gelse, 2 akşam kalsa Düzce’nin ticaretinde canlanma olur. Ağırlık vermemiz gereken konuların başında turizm geliyor. İstanbul’dan gelince turizm yatırımı Sapanca’da bitiyor, Ankara’dan gelince Bolu’da bitiyor. Sapanca ve Bolu arası turizmde çok bakir kalıyor. O yüzden ne yapsak tutar” şeklinde konuştu. HABER- ECE MUTLU