İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Ramazan Bayramı tatiline ilişkin trafik verileriyle ilgili basın açıklaması düzenledi. 9 günlük bayram tatilinde 6 bin 530 kaza meydana geldiğini belirten Yerlikaya, 75 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

DORSESİ AÇIK KALAN KAMYON TABELAYA ÇARPTI DORSESİ AÇIK KALAN KAMYON TABELAYA ÇARPTI

2-305

Bayram denetimleri sırasında kesilen cezalara yönelik Düzce’ye ayrı bir parantez açan Bakan Yerlikaya, Düzce’de diğer sürücülere selektörle radar denetimini haber veren 14 sürücüye kesilen trafik cezalarının iptal edildiğini açıkladı.

5-114

Tepki çeken selektör ile uyarma cezalarının tamamının iptal edildiğine dikkat çeken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Düzce İlimizde, selektör yaparak, burada radar yapılıyor, kontrol yapılıyor uyarısını, karşıdan gelen sürücülere hatırlatan, araç sürücülerine işlem yapılmış. Düzce İlimizde bu konuyla alakalı 14 işlem yapılmış. Emniyet Genel Müdürümüz arkadaşlar ile yaptığı inceleme sonucu, talimatlarımızı vererek, yapılan işlemlerin tamamını iptal ettik ve kaldırdık. Bu selektör yapma ve birbirimizi uyarma ile ilgili, radarların olmadığı yerlerde de karşıdan gelen veya yanından geçen aşırı hız yaptığını gördüğünüz bir vatandaşımızı, selektör yapmaya devam ederek orada da bize yardımcı olun.” İfadelerini kullandı.