Acısı hem fiziksel hem de psikolojik... Yarası derinlere inmiş böylesi acının pansumanında hayli zaman geçeceği gözlemlenirken, Türkiye genelinde özel okul ve dersanelerin organize programla başlattığı harekette, eğitim çağındaki depremzede bireyler hedeflendi.
Sayısı 12 bine yakın özel okul ve dersanenin birlik üzere kayıtlı olduğu 6 derneğin birleştiği platformda, okul öncesi, ilköğretim ve lise dengi eğitim planlamasıyla depremzede öğrenciler özelinde kontenjan açıldı.
Düzce'den 9 farklı özel eğitim kurumunun dahil olduğu organizasyonda, 70'ten fazla depremzede bireyin eğitimine %100 burs imkanlı kontenjan hakkı tanındı. 
Özel okulların sınıf parametresine göre misafirogrenci.org sistemine bildirdiği kontenjana, depremzede öğrencilerin velilerince başvuru gerçekleştirilmesi şartı koşuluyor. 
Sadece eğitim değil, haricen gıda ve giyim imkanlarından da depremzede öğrencilerin istifadesine işleyecek sisteme, veliler de ilgili internet sitesi butonundan giriş sağlayabiliyor. 
Anasayfada sistemlenen haritadan, istenilen il ve okul kontenjanları anlık görüntülenebilirken, kentimizdeki bir özel okul depremzede kontenjanını doldurdu.